MASKİ, Şehitler Mahallesi’nde Dere Temizliğine Başladı

​​​​​​​MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi’nde 800 metrelik dere temizlik çalışmasına başladı.

MASKİ, Şehitler Mahallesi’nde Dere Temizliğine Başladı
banner1

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde başlattığı dere ve menfezlerde yaptığı temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. MASKİ, Turgutlu İlçesi’ne bağlı Şehitler Mahallesi'nde dere temizlik çalışmasına başladı. Mahallede toplamda 800 metrelik alanda başlatılan temizlik çalışmasında, vatandaşların kış mevsiminde sıkıntı yaşamasının önüne geçiliyor. MASKİ ekipleri tarafından yürütülen çalışma sayesinde, atıklar temizlenerek görüntü kirliliği ortadan kaldırılacak ve yağmurlar nedeniyle derede birikinti olmasını önlenerek olası su taşkınlarının önüne geçilecek.

“Temizlik sayesinde mahallemizin görünümü de güzel olacak”

Şehitler Mahalle Muhtarı Eşref Başaran yaptığı açıklamada, “Mahallemizde bulunan dere, kış şartlarında bize çok sorun yaratmaya başladı. Yağmurların artmasıyla taşan sular ve pisliklerin birikmesiyle de kötü koku oluştu. MASKİ ekipler bu sıkıntımızla hemen ilgilendiler. Şu an deremiz temizlenmeye başlandı. Artık suyun düzenli akması sağlanarak görünümü de güzel olacak. Hem yerleşim yerlerine hem de şehir mezarlığından geçen dere vatandaşımıza artık sorun yaratmayacak. Mahallemize yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve MASKİ ekiplerine teşekkür eder, selamlarımızı iletiriz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4