MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Turgutlu Belediyesi şehir meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. 9 gündem maddesinin karara bağladığı toplantıda tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin başkanlığında gerçekleştirilen Mayıs ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda 9 gündem maddesi görüşüldü. 2015 Nisan ayı meclis toplantısına ait toplantı tutanağı ve meclis kararlarının görüşülmesi ile başlayan toplantı 2014 yılı kesin hesap cetvellerinin görüşülmesiyle devam etti. Norm kadro değişiklikleri ve teşkilat şeması, müdürlüklerin görev ve çalışma yönetmeliği görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonrasında Norm kadro değişikliğinde Kırsal Hizmetler Müdürlüğü biriminin adı oy birliğiyle Muhtarlık Müdürlüğü olarak geçirildi.

Avşar köyü girişinde açılacak olan Kaya Magnesia Otelin termal su kullanımı talebi görüşüldü. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Örnekleri Afyonkarahisar ve Salihli’de olan jeotermal suyun kullanımı noktasında Kaya Magnesia Otel’in de bizlerden talebi var. Bizler Salihli Belediyesi’nin uyguladığı 2 TL+KDV kullanım ücretini uygun gördük. Yaz mevsiminde kuyunun çalıştırılması, su alınması için gerekli elektrik harcamaları, lojistik konuları, otelde kullanılacak olan suyun dönüşümü için gerekli teknik donanımın yasal mevzuata uygun şekilde yapılmasının suyu alacak şirket tarafından sağlanma şartı mevcuttur. Yeraltı sularının tasarruf hakkının Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’nde olduğundan onlardan olumlu görüş alınma şartıyla Urganlı Kaplıcalarından 5 yıl süreyle birinci yıl 2 TL+KDV, diğer yıllarda da TUİK tarafından açıklanan tefe-tüfe oranına istinaden uygulanması öngörülmektedir” dedi. Başkan Şirin’in yaptığı açıklama sonrasında gündem maddesi oybirliği kabul edildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak düğün salonu ve çok amaçlı salon için Avşar köyünde yer tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

Albayrak Mahallesi halkının talebi doğrultusunda gündeme alınan 1560-1565 adaları arasında yer alan park alanına ‘Dostlar Parkı’ ismi verilmesi de oy birliği ile karara bağlandı.

İmar Planları ile ilgili talepler görüşüldü ve imar komisyonuna sevk edildi.

İmar komisyonu raporları görüşüldü.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 19:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4