MECLİS TOPLANDI

MECLİS TOPLANDI

MEC2


[gallery link="file" columns="5" ids="17826,17827,17828,17829"]


Turgutlu Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz temmuz ayının Ramazan ayını denk gelmesi nedeni ile bir ay izin yapan meclis iki aylık bir aradan sonra toplandı.


Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, başkanlığında toplanan meclis gündem maddelerini görüştü.


2014 Haziran ayı meclis toplantısına ait toplantı tutanağının ve meclis kararlarının görüşülmesi ile Ağustos ayı meclis toplantısı başladı.


Meclis daha sonra yasa gereği norm kadro değişiklerinin görüşülmesi ile devam etti. Bu madde oy çokluğu ile kabul edildi. Muhtelif parklara yeni isim verilmesi maddesine ise bu sokaklar için bir anket çalışması yapılması kararında oylanarak önümüzdeki ay yapılacak meclis toplantısına havale edildi. Daha sonra meclis imar planları ile ilgili taleplerin görüşülmesi ve imar komisyon raporlarının görüşülmesi ile devam etti.


Meclis Manisa Kadastro müdürlüğünde yapılacak Orman Kadastrosu tahsis sınırlarının belirlenmesi amacıyla seçilen bilirkişileri oylandı ve oy çokluğu ile kabul edildi.


Türkiye Gaziler Vakfı Turgutlu temsilciliğinin yer tahsisi talebi de oy çokluğu ile kabul edildi. Yol harcamalarına katılım payı hususunun görüşülmesi maddesi görüşüldü. Meclis bu maddeyi yol harcamaları katılım payı alınmaması konusunda oyladı ve bu şekilde karar verdi. İlçe İnsan hakları kuruluna bir üyenin asil Ender Solhan, yedek üye Nurgül Fidan olarak seçilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.


Meclis bu maddeden sonra sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 11:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4