Meteorolojik Uyarı; Soğuk Hava Geliyor

Manisa'nın Turgutlu ilçesininde etkilenecek olduğu soğuk hava dalgası 14 Kasım 2018 Çarşamba günü Ege Bölgesinde etkisini gösterecek.

Meteorolojik Uyarı; Soğuk Hava Geliyor
banner1

Manisa Valiliğ tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi sisteminin verileri paylaşıldı. Yapılan açıklamada Manisa'da hava sıcaklığının 12 dereceye kadar düşmesinin beklendiği vurgulandı.

Yapılan açıklama şu şekilde;

Bölgemizin Karadeniz Üzerinden Gelen Soğuk Havanın Etkisine Gireceği ve Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalacağı Tahmin Ediliyor!

            Yapılan son değerlendirmelere göre; Çarşamba(14.11.2018) gününden itibaren bölgemiz Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (6-12 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

Soğuk havayla birlikte, Bölgenin kuzey kesimlerinde (Balıkesir, Çanakkale) görülecek yağmurun yüksek kesimlerde yer-yer karla karışık yağmur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

En yüksek hava sıcaklıklarının; İzmir’de 11-12, Aydın’da 17-18, Manisa’da 12-13, Balıkesir’de 9-10 ve Çanakkale’de 9-10 derecelere, gece en düşük sıcaklıkların ise bölgemizin iç ve kuzey kesimlerinde 0 derece ve altına düşmesi bekleniyor. Başta tarımsal üretimle uğraşan vatandaşlarımız olmak üzere ilgililerin ani sıcaklık düşmesinin yaratabileceği olumsuzluklara karşı (don olayı ve buzlanma) dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı:

14.11.2018 00:00- 16.11.2018 18:00

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi

Kaynak: Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4