MİLLİ TAKIM KAMPINA GİTTİLER

MİLLİ TAKIM KAMPINA GİTTİLER
turgutlu_milli_takim_satranc_15 (1)

[gallery link="file" ids="17148,17149"]

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Deha Satranç ve Resim Eğitim Merkezinin 4 sporcusu Milli takım kampına katıldı. Kamp öncesinde milli sporcular Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürünü ziyaret etti.

26 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında Antalya-Kemer’de düzenlenen Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında dereceye giren minik sporcular, 15-19 Temmuz tarihleri arasında Balıkesir- Burhaniye’de düzenlenecek olan Satranç Milli Takım Kampına katılmadan önce, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya’yı makamında ziyaret ettiler.

Antalya- Kemer’de düzenlenen Şampiyonada Bora Çilek 10 yaşta 10., Büşra Zeybek 10 yaşta 8., Nehir Yazğan 7 yaşta 5., Defne Kebapçı 8 yaşta 2. olmuştu. Aldıkları bu derecelerle Türkiye Milli Takım Kampına davet edilen minik satranççıları makamında ağırlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya, memnuniyetini dile getirerek başarılarının devamını diledi.

Turgutlulu milli sporcular Salı günü Milli takımının kampının yapılacak olduğu Balıkesir’in Burhaniye ilçesine gittiler.

Turgutlu Deha Satranç Eğitim Merkezinin antrenörü Cihan Yıldırım “Düzenli ve azimli çalışmanın meyveleri toparlıyoruz. Katıldığımız turnuvalarda sporcularımızın aldığı başarıların yanı sıra artık her yıl milli takım kampına oyuncu gönderiyoruz. Bu bizim için oldukça önemli bir başarı. Sporcularımızın ulusal başarılarının yanı sıra uluslararası etkinliklerde yer alması bizleri mutlu ediyor. Milli takım kampına katılan tüm sporcularımızı gösterdikleri bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Öte yandan 18 Ekim- 29 Ekim tarihleri arasında Gürcistan- Batum’da düzenlenecek olan Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonasına katılacak olan Defne Kebapçı, ülkemizi temsil edecek.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 13:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4