Mürşit Gedizli "İki yıldır algılarla gidiyoruz"

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın'ın, 'Turgutlu OSB'yi 0 lira ile aldık, şuan kasasında 25 milyon lira var' sözleri sonrasında Turgutlu Belediyesinin AK Partili Meclis üyesi Mürşit Gedizli'den açıklama geldi.

Mürşit Gedizli "İki yıldır algılarla gidiyoruz"

Turgutlu Belediyesinin AK Partili Meclis üyesi Mürşit Gedizli sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada  "Sen git Ankara’da yatırımcı iş insanları müteşebbis heyete girmesin diye görüşmeler yap, kavgalar et. 
Bakanlığın ve Vali’nin yasayı uygula diye adeta zorlaması ile müteşebbis heyetine iş insanlarını dahil et, sonrada kalk “ben yaptım” diye açıkla.
Bu nasıl bir özgüvendir anlamıyorum.
Gerçi CHP’nin genel politikası bu zaten. Yapmadığını yaptım diye anlatmak.
Açıklamada baştan itibaren gariplikle dolu. Basın açıklamasının alt kısmında geldiğimizde kasada 13 Milyon TL var yazıyor ama haber başlığında ise  kasada 0TL var deniliyor acaba hangisi doğru. 
Tabi ya! doğrunun önemi yok ver algıyı gitsin değil mi? Madem kasada 13 Milyon TL var insanlara 0TL var demek ayıp değil mi?
İki yıldır algılarla gidiyoruz zaten ama ortada gözle görülür birşey yok.
Tabi bir gerçek var ki geçen uzun yıllarda OSB’nin alt yapı ve üst yapısının kahır ekseriyeti zaten yapıldı. 
Hatta o dönemlerde OSB neden Turgutlu Belediyesine devredildi diye Ak Parti’ye söylemedikleri kalmamıştı bazı arkadaşların. Şimdi “ben yaptım” diyorlar. Artık bu süreçte büyük ödenekli alt yapı yatırımı kalmadı gibi birşey. Zaten yasanın belirlediği, istediği, iş insanlarının genel kurula davet süreci de bu nedenle işliyor. 
Ancak Çetin başkana sorarsak neredeyse ordaki her işi kendisi yaptı! Hatta iş insanlarını davet eden olmadı o davet etti. Halbuki tam tersini arzu ettiğini mecliste bile anlatmıştı ama unuttu galiba.
Yapma başkanım kendi yaptığınla övün anlarız, dün eleştirdiklerinizi bugün takdir etmeye başlamışsınız anlarız, bari başkasının yaptığına  sahip çıkma, ben yaptım deme.
Algı işleri bir yere kadar gider, ancak unutmayalım gerçeklerin ortaya çıkmak gibi güzel bir tarafı vardır." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4