Musalar Yeniköy’de Develer Aşevi Yararına Güreşti

Turgutlu Belediyesi Aşevi yararına geleneksel hale gelen Deve Güreşleri’nin 5.si her yıl olduğu gibi bu yılda Musalar Yeniköy’de gerçekleşti.

Musalar Yeniköy’de Develer Aşevi Yararına Güreşti
banner43

Hemşerileriyle buluşan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de himayelerinde gerçekleşen ve renkli görüntülere sahne olan programda Türkiye’nin birçok bölgesinden güreşlere katılan ünlü pehlivan develer, çekişmeli müsabakalar ortaya koydu.

          Geleneksel hale deve güreşlerinin 5.si Musalar Yeniköy Mahallesi’nde gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in himayesinde gerçekleşen deve güreşlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aşevi yararına gerçekleşen deve güreşlerini izleyenler arasında Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Sezer, Belediyi Meclis üyesi Ferhat Yıldız, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, mahalle muhtarları, oda başkanları da yer aldı. Deve güreşlerinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Bir gelenek olan deve güreşlerinin bu yıl 5.’sini düzenliyoruz. Aşevi ve Hayır Merkezi yararına gerçekleştirdiğimiz deve güreşlerine katılan herkese teşekkür ediyorum. Kültürümüzü yaşatan ve bunun için sahiplenmemiz gereken bu etkinlikte katılımcılarımıza, organizasyon komitesine teşekkür ediyorum. Burası artık deve güreşlerinin arenası oldu. Başta Musalar Yeniköy Muhtarımız olmak üzere etkinlikte emeği geçen tüm muhtarlarımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi. Sırayla alana çıkan develer, kıran kırana güreşirken kimi zaman da rakiplerinden kaçarak seyircilerin üzerlerine doğru koşunca izleyenler heyecanlı anlar yaşadı. Zaman zaman birbirine kilitlenen develeri ayırmak için urgancılar uzun uğraş verirken binlerce kişi yılın en renkli güreşini Musalar Yeniköy’de izledi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4