O Projeye Merhum Alparslan Türkeş'in Adı Verilecek

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde devam eden köprülü kavşak projesine Türk siyasetinin önemli isimlerinden rahmetli Alparslan Türkeş'in adının verileceği öğrenildi.

O Projeye Merhum Alparslan Türkeş'in Adı Verilecek
banner1

Manisa'nın Turgutlu, Salihli ve Alaşehir ilçelerinde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden kavşak projelerine, Türk siyasetinin önemli isimlerinin adlarının verilmesi Büyükşehir meclisi tarafından kabul edildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısı'nda yapımı devam eden kavşaklara isim verilmesi göürüşüldü. Meclis gündem maddelerinin oylanması sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, AK Parti Grup Başkanvekili ve Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, CHP Grup Başkanvekili Zeki Bilgin, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, Selendi Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın imzalarıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu, Salihli ve Alaşehir ilçelerinde yapımına başlanan ve tamamlanmak üzere olan kavşaklara Alparslan Türkeş, Bülent Ecevit ve Süleyman Demirel’in isimlerinin verilmesine ilişkin önerge gündeme geldi. gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. 

Edinilen bilgiye göre Turgutlu'ya yapılan kavşağa Alparslan Türkeş, Alaşehir'e yapılan Köprülü Kavşağa Süleyman Demirel, Salihli de yapılan kavşağa Bülent Ecevit’in isminin verileceği öğrenildi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 23:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4