Okul Bahçeleri Belediyeyle Feraha Kavuştu

Turgutlu Belediyesi’nin eğitim kurumlarına desteği hız kesmeden devam ederken, bu kapsamda İhsan Erturgut İlkokulu bahçesini doğal bir güzelliğe kavuşturmak hedefiyle mevcut alana 60 adet ağaç fidanı dikimi yapıldı.

Okul Bahçeleri Belediyeyle Feraha Kavuştu
banner1

Turgutlu genelindeki tüm okullara imkanlar dahilinde destek olduklarının altını çizen Başkan Şirin, “Betonun soğuğuna karşın yeşile önem veren bir belediye olarak eğitim yuvalarımızı da daha konforlu ve daha ferah hale getiriyoruz” dedi.

          Turgutlu genelinde gerçekleştirdiği ağaç dikme çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Turgutlu Belediyesi, bu kapsamda eğitim kurumlarının bahçelerindeki peyzaj çalışmalarını da sürdürüyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince İhsan Erturgut İlkokulu bahçesine yaklaşık 60 adet ağaç fidanı dikildiğini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Turgutlu Belediyesi olarak ilçemiz genelinde ağaç ve çiçek fidanı dikme çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra okullarımızın bahçelerine önem veriyoruz. Çalışmalar kapsamında İhsan Erturgut İlkokulu bahçesine yaklaşık 60 adet ağaç fidanı dikimi gerçekleştirdik. Okul bahçelerindeki betonu yeşille kırarak çok daha ferah bir ortam oluşturduğumuza inanıyorum. Şimdi sıra o fidanları koruyup, sağlıklı büyümesi için yardımcı olacak öğrencilerimizde. İnşallah büyüdüğünde gölgesinde serinledikleri zamanlara kavuşurlar. Bizler bu konuda imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Daha yeşil bir dünya için daha yaşanılabilir bir Turgutlu için çalışmalarımıza hız kesmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4