ONLARA BİRAZ DAHA SAYGIMIZ OLSUN

ONLARA BİRAZ DAHA SAYGIMIZ OLSUN

SAY 


[gallery link="file" columns="5" ids="17672,17673,17674,17675"]


Manisa’nın Turgutlu ilçesinde belediye tarafından geçtiğimiz aylarda sokak hayvanlarının beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılamak için belirli noktalara sekiz adet beslenme odakları konulmuştu.


İlçemizde sekiz farklı yerde bulunan beslenme odaklarının alt bölümünde kedi ve köpekler için mama ve su, üst bölümde ise kuşlar için aynı şekilde mama ve su olacak şekilde planlanmıştı.


Beslenme odaklarında ki amaç sokak hayvanlarının su ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamaktı.


Ama bu güzel düşünce uygulamaya gelince kötü ve çirkin bir görüntü ortaya çıkardı.


İlçemizde sekiz farklı yerde bulunan beslenme odaklarının bazılarında mama veya su bulunmazken. Bazı beslenme odaklarının da bulunan su kaplarında ki suların içinde poşet bulunması ve suların pis bir görüntü ile durması vatandaşları da üzdü.


Düşüncenin çok güzel olduğunu ama uygulamanın ise kötü olduğunu belirten bazı vatandaşlar sokak hayvanları için düşünülen güzel bir uygulama. Bu sıcak havalarda hayvanlar su ve yiyecek bulmakta zorlanıyorlar. Bu beslenme odaklarında bulunan mama ve sular sayesinde sokak hayvanları ihtiyaçlarını gideriyordu. Ama onlarda da şu anda mama yok yada odaklarda bulunan sular çok pis ve içine çöp atılmış. Yetkililerden istediğimiz biraz daha bu konuya önem vermeleri.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 10:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4