Organ bağışında Bölge birincisiyiz

Organ bağışında Bölge birincisiyiz
banner43
1388663_10151963037725040_984706169_n

Yakınını kaybeden ailelerin ancak yüzde 23'ünün organ bağışına “evet” dediği, "Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkemizde 24 bine yakın hastanın, hayatını sürdürebilmek için organ nakli beklediği ülkemizde Turgutlu Devlet Hastanesi,  donör bulma ve organ bağışı konusunda Ege bölgesinde lider durumda.

2013 yılı içerisinde 3 donör bulan ve üç adet organ bağışı operasyonu yaparak üç kişiyi sağlığına kavuşturan Turgutlu Devlet Hastanesi, Ege bölgesinde ilk sıralarında kendisine yer buldu.

Geçtiğimiz gün Ankara’da yapılan ve donör bulma konusunda başarılı çalışmalar yapan hastanelerin ödüllendirildiği toplantıya katılan Turgutlu Devlet Hastanesi, Ege bölgesinde bulunan Dokuz Eylül Üniveritesi hastanesi ile aynı sayıda donör temin ederek Ege bölgesinde en çok donör sağlayan ilçe hastanesi oldu.

Ege bölgesi içinde en çok donör sağlayan Turgutlu Devlet Hastanesi organ bağışı konusunda görevli doktor Güler Turgut, “Ege bölgesi içinde en çok donör bulma konusunda tek ilçe hastanesi biziz. Bu gurur bir tek bizde var. Bu bizi çok mutlu etti. Ben donörlerin ailelerine çok teşekkür ederim” dedi.

Hastane Yöneticisi Op. Dr. Sabri Taşçıoğlu “Bir ilçe hastanesi olarak organ bağışı konusunda Ege bölgesinde lider durumda olmamız çok sevindirici. Organ bağışı çok önemli bir konu. Özellikle donör bulma konusunda başlı başına sıkıntılı bir süreç. Ben donör bulma ve organ nakli konusunda emeği geçen doktorlarımı tebrik ederken, donörlerin ailelerine de çok teşekkür ederim” dedi.

Ülkemizde 03-09 Kasım tarihleri arası “Organ Bağışı Haftası’’ kapsamında Turgutlu Devlet Hastanesinde açılan stant ile hem vatandaşlar bilgilendirildi hemde organ bağışı kampanyasına destek verenlerin kayıtları oluşturuldu.

Organ Bağışı: Kişi hayatta iken, kendi iradesi ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının başka hastaların tedavisinde kullanılmasına izin vermesidir.

 

 

 

 

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 15:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4