Osmancık Mahallesi’ne Yeterli İçme Suyu

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Osmancık Mahallesinde açtığı sondajı faaliyete almak için bin 500 metre terfi hattı döşeme çalışması gerçekleştirdi.

Osmancık Mahallesi’ne Yeterli İçme Suyu
banner43

Enerji nakil hattı da yapılan sondajın tüm bağlantıları tamamlanarak mahalleye su verildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, açmış olduğu içme suyu sondajlarını birer birer devreye alıyor. Bu kapsamda, Turgutlu ilçesine bağlı Osmancık Mahallesindeki sondaj da devreye alındı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bin 500 metre terfi hattı döşendi. Enerji nakil hattı da yapılan sondajda tüm bağlantılar tamamlandı. Saniyede 6 litre verime sahip sondaj sayesinde Osmancık yeterli suya kavuşturuldu.

“Su sıkıntımız son buldu”

Osmancık Mahalle Muhtarı Salim Çetin, “Bugüne kadar su konusunda çok sıkıntı çektik. Bu yeni sondaj sayesinde artık sıkıntımız son buldu. Sondajımızı kullanmaya başladık. Bundan sonrasında sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Emeklerinden ve çalışmalarından ötürü başkanlarımızdan teknik çalışan arkadaşlarımıza kadar herkese çok teşekkür ediyoruz. İnşallah mahallemiz için daha da hayırlı olur” dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4