Park yasağına vatandaş aldırış etmiyor

Park yasağına vatandaş aldırış etmiyor
banner43
has

Turgutlu Devlet Hastanesinin önündeki park yasağına vatandaş aldırış etmiyor.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğünün geçtiğimiz ay başlattığı hastane önünde park yasağına vatandaşlar riayet etmiyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz ay Turgutlu Emniyet Müdürlüğü Turgutlu’da son zamanlarda trafik yoğunluğu artan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Rekreasyon Alanı (Irlamaz) ile Turgutlu Devlet Hastanesinin arasında bulunan yolda yaşanan trafik sorunlarını azaltmak ve kazaların önüne geçmek için İlçe Trafik komisyonu tarafından alınan karar doğrultusunda yola araç park etmeyi yasaklamıştı. Konu ile ilgili olarak daha önce park yasak levhaları yerleştirilen yolda Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri tarafından uygulama yapılarak yola park eden araçlara önce uyarı yazıları bırakılarak araçlarını kaldırmayan sürücülere ise cezai işlem uygulanmıştı. Konu ile yapılan açıklamada ise Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, “İlçe Trafik Komisyonunca alınan karar doğrultusunda Hastane yoluna araç park etmek yasaklandı. Özellikle son zamanlarda meydana gelen trafik kazalarındaki artış ve 112 ekiplerinin hareket kabiliyetini engellemesinden dolayı bundan sonra sürücülerimizin bu alana park etmemeleri gerekmektedir. Öncelikli olarak trafik ekiplerimiz park eden sürücülerimizi uyarıyorlar, fakat bundan sonra ise gerekli cezai işlem uygulanmaya başlanacaktır. Sürücülerimiz mağdur olmamaları için araçlarını hastane otoparkına yada Irlamaz Çayı amfi tiyatrosunun otoparkına bırakmalarını rica ediyoruz” demişlerdi.

Uygulama başlayalı daha bir ay olmasına rağmen vatandaşların uyarılara riayet etmiyor olmamaları gözlerden kaçmadı. Özellikle hastanenin giriş kapısı önüne çift taraflı park edilen araçlar hem trafiği zor durumda bırakırken, herhangi bir kazanın olabilmesine de davetiye çıkardılar.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2013, 11:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4