RAMAZAN BAYRAMINIZ ZEHİR OLMASIN

RAMAZAN BAYRAMINIZ ZEHİR OLMASIN

RAM


Yaz aylarına girilmesiyle birlikte havaların ısınması sonucu dışarıda satılan gıda maddelerin bozulma ihtimalinin de arttığını belirten yetkililer vatandaşları uyardı.


Açıkta gıda maddesi satılmasının yasak olduğunu hatırlatan yetkililer "Pazar yerlerinde meyve sebze dışında hiçbir gıda maddesinin satılmaması gerekiyor. Özellikle Bayram öncesi açıkta satılacak ürünleri vatandaşların tercih edilmesini istediler.


“Açıkta satılan gıda demek mikroplu gıda demektir” şeklinde konuşan yetkililer “Oradaki tozu her türlü mikrobu içinde barındıran gıda maddesi demektir. Halkımızın da açıkta satılan gıdalarla ilgili olarak dikkatli olması gerekiyor. Gıda maddesi kapalı işletmelerde satılır.


Havaların ısınmasıyla beraber gıda maddelerinde bozulmalar olur. Özellikle tavuk ürünlerinde bozulmalar söz konusu. Tavuk ürünleri, içinde bulunduğu paketin etiketinde hangi soğukluklar arasında olması gerektiği zaten yazıyor. Bunlara dikkat etmeleri gerekiyor.


Bu ürünün hangi firma tarafından üretildiği, hangi tarihte üretildiği, son tüketim tarihinin ne olduğu ancak kapalı ve ambalajlı ürünlerde etiket bilgilerinde yer alıyor. Halkımız az bir fiyat farkından dolayı açık ürünleri tercih ediyor. Halkımızın satıcıları da suç işlemeye teşvik etmemesi gerekiyor” şeklinde görüş belirten yetkililer


Vatandaşların Bayram öncesi açıkta satılan ürünleri tercih etmemesini yada tercih edilmesi durumunda da güvendikleri kişilerden ürünler almalarını isteyen yetkililer. Bayramda kötü sürprizler yaşamak istemiyorsak açıkta ürün almamalıyız. Tatlı konusunda da çok dikkatli olmalıyız. Bildiğimiz pastanelerden tatlı almalıyız. Tatlandırıcı kullanan ve açıkta satılan tatlıları tercih etmemeliyiz. Ürünlerin son kullanma tarihlerine çok iyi bakmalıyız” dediler.


 


 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2014, 11:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4