Şahin Ek'ten Darp Olayı İle İlgili Açıklama

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde meydana geldiği iddia edilen memurların darp olayı ile ilgili olarak Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin Ek, basın açıklaması yaptı.

banner43

Turgutlu fırıncılar Odası başkanı Şahin Ek’e ait olan işyerinde meydana geldiği iddia edilen darp olayı sonrasında Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde toplanan TÜRK -TARIM-ORMAN-SEN Üyeleri, basın açıklaması yaparak saldırıyı protesto etmişlerdi. Yapılan basın açıklaması sonrasında Şahin Ek’te açıklamalarda bulundu.

“Kamuoyu ve sevgili Turgutlu halkı, Öncelikle böyle bir olayla karşınıza çıkmak istemezdik” sözleri ile açıklamasına başlayan Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin Ek “Şahsımız ve işletmelerimiz üzerine İlçe Tarım Müdürlüğünde çalışan bir memur tarafından maalesef bir buçuk ay içerisinde 3 kez denetim adı altında bize baskı uygulanmaktadır. Turgutlu’da bu denetimlerin sıklıkla yapılmasını en başta isteyen taraflardan biri benim. Bu konuda da defalarca müracaatım, yazılarım ve söylemlerim var. Kendileri her geldiklerinde de bu konuda yardımcı olmaya özen gösteriyoruz.  Maalesef bu memur devletin kendisine vermiş olduğu bu görevi sanki bir devlet memuru değil de, bir kabadayı tavrıyla elleri cebinde hakaretler nezdinde talimatlar vererek yapmakta. Bir buçuk ay öncede aynı şeyi sergilediğinde işletme sahibi olan oğlum, kendisine bize hakaret etmeye hakkının olmadığını gerekli denetimleri yapmasını söylediği, ama kendisinin eli cebinde ve aynı tavırları sergilemesi üzerine bu şekilde denetim yapacaksanız lütfen çıkın dışarı demesi üzerine, hijyen konusuyla hiçbir alakası olmadığı halde çıkın demesi nedeniyle tuttuğu tutanakta 11 bin 380 lira idari para cezasıyla karşılaştırıldık. Bizler Turgutlu’da bu ekonomik şartlarda yanımızda 60 kişiye istihdam sağlayan, devletine karşı sorumluluğuna bilen sigortasını vergisini ödeyen bir işletmeyiz. Bir devlet memuruna verilen yetki esnafına hakaret etmek değil, gerekli denetimlerini yapmaktır. Bu süreç sonrasında ilçe tarım müdürümüzden özür diledik ve gerekenleri söyledik. Lakin bu arkadaş yine aynı baskılarıyla üzerimize gelmeye başladı aynı kabadayı tavırlarıyla. Dünde özellikle bende o anda oradaydım. Kendisine söyledim bu denetimleri neden hep bize yapıyorsunuz. Kayıt dışı olan yerlere neden gitmiyorsunuz dediğimde sana mı soracağım ben nereyi denetleyeceğimi diyerek el kol hareketleri yaptı ve bende kendisinden saygılı olmasını istedim. Bana el kol hareketi yapmamasını istedim ama kendisi devam ettirdi ve bende terbiyesizlik yapma dediğimde yine üzerime gelerek terbiyesiz ve şerefsiz dedi. Kamera kayıtlarımızı sayın Savcılığımıza ve emniyetimize verdik. Kamera kayıtlarını biz kendi isteğimizle verdik olayla ilgili şahitlerimizde var. Bizler devletine, Turgutlu halkına sorumluluğunu bilen esnafız, 1994 yılından beri Turgutlu’da esnaflık yapıyoruz. Bizim kim olduğumuzu herkes biliyor. Nasıl bir sorumluluk taşıdığımızı biliyoruz. Bu hakaretleri hak etmiyoruz. Olay zaten yargıya intikal etti. Bizde bunun takipçisi olacağız. Maalesef sendikanın açıklamış olduğu ‘Bu saldırı memur arkadaşımıza değil de, Türkiye Cumhuriyeti devletine yapılmıştır’ sözünü asla kabul etmiyorum. Ben devletini vatanını onlardan daha fazla seven milliyetçi bir insanım, çoluğumla çocuğumla her zaman devletinin yanında olan biriyimdir. Malımla mülkümle başımı devletimin karşısında eğmeye her zaman hazırım” dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 17:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4