ŞATO'da 'okuyan kazanıyor'

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde velilerin çocuklarıyla birlikte kitap okumalarını sağlamak, Kitap okuma sevgisi kazandırmak ve çocuklarıyla verimli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla etkinlik düzenlendi.

ŞATO'da 'okuyan kazanıyor'
banner43

Turgutlu Şehit Abdullah Tayyip Olçok Ortaokulu (ŞATO) idaresi tarafından yapılan 'Okuyan Kazanıyor' etkinliğiyle veli ve öğrencilerin kaynaşması sağlandı.

"Hep birlikte el ele,daha iyiye daha güzele" sloganıyla gerçekleştirilen, velilerin çocuklarıyla birlikte kitap okumalarını sağlamak, kitap okuma sevgisi kazandırmak, kitap okumalarını kalıcı kılmak ve velilerin çocuklarıyla verimli zaman geçirmelerini sağlamak, amacıyla ŞATO'da öğrenci ve velilerin katılımıyla dijitallerin kullanımı konusunda bilinçlendirmek amacıyla "Okuyan Kazanıyor"  kitap okuma yarışması düzenlendi.

5.6.7.sınıflarımızdaki öğrencilere Canan Tan'ın "Beyaz Evin Gizemi" ve  Luis sepulveda'nın "Martıya Uçmayı Öğreten Kedi" isimli kitaplarını, 8.sınıflardaki öğrencilerine ise Halide Edip Adıvar'ın "Ateşten Gömlek" kitabını, veliler için de Salih Uyan'ın "Dijital Dünyada Ebeveyn olmak" kitabını verilerek okumaları istendi.

Sonrasında ise veli ve öğrenciler okudukları bu kitaplardan hazırlanan sorularla sınava tabi tutularak başarılı olanlar ödüllendirildi.

Okul Müdürü Halil Işık "Çok güzel ve verimli bir etkinlik oldu. Öğrencilerimizin ve velilerimizin Kitapla buluşması çok güzeldi.Uzun yıllar sonra velilerimiz çocuklarının sıralarında oturarak öğrenci oldular ve sınav heyacanı yaşadılar. Velilerimiz ve öğrencilerimiz çok mutluydular. "Okuyan kazanıyor."projemize katılım sağlayan öğrencilerime,öğrenci velilerime ve bu güzel etkinlikte emeği olan Türkçe öğretmenlerim Aslı Güçlü'ye,Merve Durgu' ya,Aykut Yiğit'e,Ertan Erkut'a Metin Aydın'a teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4