ŞATO’da Öğrenciler için 'hobi bahçesi' oluşturdular

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Şehit Abdullah Tayyip Olçok Ortaokulu’nda (ŞATO) eğitimciler, sokağa çıkmaları kısıtlanan öğrencileri için kendi ürünlerini yetiştirebilecekleri hobi bahçesi hazırladı.

ŞATO’da Öğrenciler için 'hobi bahçesi' oluşturdular
banner43

Okul eğitimcileri velilerinde desteği ile okulun bahçesindeki alanı hobi bahçesine çevirdi. Biber, salatalık, domates ve patlıcan gibi sebzeleri eken öğretmenler öğrencilere sürpriz hazırladı.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok Ortaokulu müdürü Halil Işık, “Koronavirüs nedeniyle öğrencilerimizden 13 Mart'tan beri ayrı kaldık. Tedbirler öncesinde okulumuz açıkken öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte bir proje başlatmıştık. Kendi hobi bahçemizi oluşturarak sebze ve meyve yetiştirmek istedik. Ama bu süreçte öğrencilerimizin tatili çok uzun sürdü. Bu uzun süreçte biz öğrencilerimizin hobi bahçesini hazırladık. Burada domates, biber, patlıcan, salatalık gibi sebzelerimiz var. İnşallah bu zor günler sona erecek ve öğrencilerimiz bu bahçede kendi sebzelerini yetiştirecekler. Ürettiğimiz meyve ve sebzelerle ihtiyaç sahibi kişilere yardımda bulunmak ve kendi yemek hanemizde değerlendirmek istiyoruz. Her sınıfımıza ikişer sıra vereceğiz ve her sınıfımız kendi sebze ve meyvesini üretecekler Projemizin ismini de toprağa dokun olarak koyduk çünkü her öğrencimizin toprağa dokunmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4