“ŞEHİRi BİRLEŞTİRECEKLERDİ, AMA BÖLDÜLER”

“ŞEHİRi BİRLEŞTİRECEKLERDİ, AMA BÖLDÜLER”
banner43

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde gerçekleştirilen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olarak lanse edilen projede yayaları unuttular. İhbar hattımızdan ulaşan vatandaşlarımız şehrin Atatepe mevkiinde oturan vatandaşlar için ikiye bölündüğünü belirttiler.

               Manisa büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük battı çıktı kavşak projesi olarak adlandırılan ve Turgutlu tarihinin en büyük yatırımı olarak lanse edilen Alparslan Türkeş Köprülü Kavşak Projesinde vatandaşların unutulduğu iddia edildi. İzmir’den Ankara, Ankara’dan İzmir’e giden transit geçişi rahatlatan projede Selvilitepe mahallesi halkının unutulduğu iddia edildi. Eski Garaj kavşağından Selvilitepe’ye gidecek olan vatandaşlar için geçişin olmadığı belirtilen dev projede vatandaşların selvilitepe mahallesine geçmek için Mimar Sinan parkına kadar gitmesi gerektiği belirtildi.

TURGUTLU’YU BİRLEŞTİRİECEKLERDİ DAHA DA BÖLDÜLER

               Bölgede oturan vatandaşlar ihbar hattımızdan yaptıkları açıklamada şunları dile getirdi “Oldukça güzel bir projeye imza atıldı ama proje sadece aracı olanlar için biz yayalar ne yapacağız. Selvilitepe mahallesinin Atatatepe mevkii civarında oturan vatandaşlar ve öğrenciler karşıdan karşıya geçmek için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalacak. Proje sözde Turgutlu’yu birleştirecekti ama daha da ayırdılar. Böyle bir hatanın yapılması kurumlar arasında yaşanan büyük bir kopukluğun işaretidir. Bizler şimdi şehrin öbür tarafına geçmek için kilometrelerce yol kat etmek zorundayız” dediler.

Öte yandan Atatepe mevkiinde çalışmaların devam ettiği şuan için sadece araç trafiği için yolların yapıldığı yayalar için ise yolların daha yapılmadığı öğrenildi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 10:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4