Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz için hatıra ormanı

31 Mart 2015 tarihinde teröristlerce Şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz, Ahmetli’de adına oluşturulan hatıra ormanına dikilen 700 ağaç ile bir kez daha anıldı.

Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz için hatıra ormanı

Hacıköseli Mahallesinde Savcı Mehmet Selim Kiraz adına daha önce oluşturulan alana dikilen 700 fıstık çamı fidanı toprakla buluşmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes Ol’ projesi kapsamında Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, Ahmetli Belediyesi ve Ahmetli Orman İşletme Şefliğinin işbirliğinde geçtiğimiz yıl çıkan yangında yüz binlerce ağacın zarar gördüğü Hacı Köseli Mahallesinde bulunan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Hatıra Ormanı’na şehit savcının 6. ölüm yıldönümünde 700 fıstık çamı ağaç fidanı dikildi.

Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı ile Ahmetli ve Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından düzenlenen fidan dikme etkinliğine Ahmetli Kaymakamı Gökay Özkan, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Abdüsselam Esen, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Uçal Karataş, İlçe Emniyet Amiri Halil Beyhan, hâkimler, savcılar ve protokol üyeleri de katıldı.
Hacıköseli Mahallesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz adına daha önce oluşturulan alana 700 adet fıstık çamı fidanı dikimi gerçekleştirildi. Alana da daha önce de 1500 adet fidan dikimi yapılarak Şehit Savcı Kiraz’ın adı ölümsüzleştirilmişti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4