Selvilitepeliler; “Allah Başkan Turgay Şirin'den Razı Olsun” Demiş

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Selvilitepe Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlar ile bir araya geldi.

Selvilitepeliler; “Allah Başkan Turgay Şirin'den Razı Olsun” Demiş
banner43

           Armağan Sokak ve Orkide Sokağın kesiştiği noktaya Turgutlu Belediyesi tarafından yeni yapılan yaşam alanı ve parkta inceleme yapan Başkan Şirin burada 7’den 70’e her kesim tarafından büyük ilgi gördü. Yaşam alanın Selvilitepe Mahallesi hayırlı olmasını temenni eden Başkan Şirin, “Halkımız tereddütlerinden dolayı çocuklarını dışarı çıkaramadıklarını ama şimdi gönül rahatlığıyla burada keyifli zaman geçirdiklerini söylediler. Bu güzel düşünceler bizlere yeter” dedi.

            Gerek şehir için gerekse kırsal mahallelerde kent estetiğine yönelik çalışmalarını sürdüren Turgutlu Belediyesi Selvilitepe Mahallesi, atıl durumda bulunan alanı değerlendirirken, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de yepyeni bir çalışmanın kazandırıldığı Armağan Sokak ve Orkide Sokağın kesiştiği noktayı ziyaret etti. Soğuk olmasının yanı sıra güneşli havanın tadını çıkaran mahalle sakini kadınlar ve çocukların sıcak karşılamasıyla ağırlanan Başkan Şirin, parkta incelemelerde bulundu, çocuklarla oynadı, kadınlarla sohbet etti. Kadınların kahve ikramıyla da tatlanan ziyarette mahalle sakinlerine bilgi veren Başkan Şirin, “Selvilitepe Mahallemiz’de bulunan yaklaşık bin 500 metrekarelik atıl alanı bölge sakinlerimizin ihtiyacını karşılamak üzere bambaşka bir hale getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün hem mevcut alanın son halini görmek, hem de vatandaşlarımız ile bir arada olmak istedik. 7’den 70’e her yaştan vatandaşımız alandan faydalanıyor. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah sizlerin desteği ve duası ile hem sizlerin hem çocuklarımızın daha yaşanılabilir bir Turgutlu’da yaşaması için çalışacağız. Çocuklarımıza yeni oyun alanları kazandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizlerin memnuniyeti bizlerin memnuniyetidir. Bugün olduğu gibi bundan sonra geleceğimiz teminatı çocuklarımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Çocuklarımızı Dışarı Çıkarmaya Korkuyorduk

          Mahalle sakinleri de Başkan Şirin’i ağırlamaktan dolayı son derece memnun olduklarını dile getirirken, “Bizler bu alan atıl durumdayken burada adeta yılan kovalıyorduk. Çocuklarımıza zarar gelmesin diye çaba harcıyorduk. Hatta korkudan çocuklarımızı dışarı çıkaramıyorduk. Allah Başkanımız’dan razı olsun. Mahallemizi daha da yaşanılabilir bir hale getirdi. Bizim soframız, gönlümüz Başkanımıza her zaman açık. Bir kez daha teşekkür ediyoruz” dediler. Başkan Şirin de alanın ışıklandırma çalışmalarının bir kaç gün içinde tamamlanacağını belirterek yaz ayında havuzun da çalışmasıyla birlikte hep birlikte parkta çay içecekleri sözünü verdi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4