SÜPER MARKETLER BAKKAL AMCAMIZ OLAMAZ

SÜPER MARKETLER BAKKAL AMCAMIZ OLAMAZ
ODA

Turgutlu Bakkallar Odası ilçemizde Perşembe pazarı altında hizmete açılan yeni bir süpermarketin açılışına siyah çelenk göndererek protesto etti.

Turgutlu’da her geçen gün süpermarket açıldığını belirten ve bu açılan süpermarketlerin artık bakkal amcaları yok ettiğini ileri süren Turgutlu Bakkallar Odası Başkanı Ergun Çolak, süpermarketin açılışına oda adına siyah çelenk göndererek süpermarketi protesto etti.

Konu hakkında bir açıklama yapan Turgutlu Bakkallar Odası Başkanı Ergun Çolak, “Ben olayım duygusuyla hareket eden ve çevresinde bulunan bakkallara ciddi zararlar veren bu zihniyete artık dur denilmesi gerekmektedir. Önümüzdeki günlerde açılacak yeni mağaza ile 10 taneye ulaşacak olan ilçemizde ki süpermarket zincirinin Turgutlu’muzun hemen hemen her mahallesinde bir mağazası bulunmaktadır. Artık bu alışveriş merkezleri Turgutlu’muza zarar vermektedir. Turgutlu’da birkaç işçinin çalışıp sözde istihdamı sağlanarak pastanın büyük payı Turgutlu’muzdan dışarı çıkarılmaktadır. Bu sadece bakkal esnafımızın değil tüm Turgutlu’muzun esnaflarının sorunu olmaya başlamıştır. İçerisinde manav, şarküteri, kasap, unlu mamuller, tuhafiye ürünleri, elektrik malzemeleri, ayakkabı, terlik, takım çantası ve elektronik ürünler gibi birçok esnafımızı yakından ilgilendiren ürünleri ürettirip satışa sunmaktadır. Birçok esnafımız bu şekildeki haksız rekabetten etkilenmektedir. Bakkal esnafımız harcadığı enerjinin, çalışmasının karşılığını alamamaktadır.  Gerekli kazanımları elde ettiğinde bakkallarımız kendi ihtiyaçlarını Turgutlu’muzun esnaflarından karşılayabilecektir. Bu şekilde bir döngü oluşacak ve Turgutlu’muzun esnafları da nakidin Turgutlu’da kalmasının sağlanmasından dolayı ekonomik açıdan alım gücü artacak Turgutlu piyasamızda rahatlama olacaktır. Bunun için küçük esnaf harekatının başlaması gerekmektedir. Bakkal birçok ulusal markete göre daha avantajlıdır. Ekonomimizi korumaktadır. Çünkü müşteriler bakkaldan ihtiyacı olan ürünleri alırken diğer ulusal marketlerden göz boyama tekniği ile o an ihtiyacınız olmadığı halde bu da bulunsun diye birçok ürün alınıp gereksiz ödemeler yapmaktadır. Mahalle aralarında görmeye alıştığımız ulusal markette mahallenin “Bakkal Amca”sı hürriyetine bürünmek istemektedir. Ama unutulmamalıdır ki bu hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaktır. Çünkü 1 TL si çıkışmayan müşterinin poşetinden bir ürün çıkaran zihniyet “Bakkal Amca” olamaz. Bakkal Amca evinin anahtarının, çocuğunun emanet edildiği yerdir. Düğününde sevincini paylaşarak çoğaltan, ölümünde üzüntüsünü paylaşarak azaltan kişidir. “Bakkal Amca” içimizden biridir” dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 10:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4