Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden Ahmetli’de İncir Bahçesi

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Manisa İl Tarım Orman Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kurutmalık İncir Bahçesi Demonstrasyonu projesine katıldı.

Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden Ahmetli’de İncir Bahçesi

          Dibekdere Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 5 dönümlük arazi üzerine 100 adet İncir Fidanı dikimine katılarak ağaç dikiminde bulunan Başkan Alhan “Ahmetli’miz her geçen gün gelişiyor, güzelleşiyor. Bugünde burada Kurutmalık İncir Fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Bundan 20 yıl sonra insanlar Ahmetli’ye gelmek ve yerleşebilmek isteyecekler ama tren çoktan kaçmış olacak” dedi.

          Manisa İl Tarım Orman Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kurutmalık İncir Bahçesi Demonstrasyon projesi için Ahmetli’de Dibekdere Mahallesi’nde ağaç dikme etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Muhtarlık İşleri Müdürü Nilhan Kılınç, Manisa İl Tarım Orman Müdürü Metin Öztürk, Ahmetli Ziraat Odası Başkanı Adnan Ünsal, Meclis üyesi Murat Kök’te katıldı. 5 dönüm arazi üzerine 100 adet kurutmalık incir fidanı dikildiğini belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “Ahmetli’miz her geçen gün gelişiyor, güzelleşiyor ve değişiyor. Bugünde burada ilçe tarımına katkı sağlayacak bir proje gerçekleştiriyoruz. Manisa İl Tarım Orman Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kurutmalık İncir Bahçesi Demonstrasyon projesi 100 adet kurutmalık incir fidanı dikimini gerçekleştirdik. Bundan 20 yıl sonra Ahmetli’miz daha da güzelleşip değişecek ve insanlar buraya yerleşmek isteyecekler ama tren çoktan kaçmış olacak. Ömrümüz yeterse inşallah o günleri hep birlikte görürüz. Ben böyle bir projede emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4