Taşınmazların Satışı İçin Belediye Encümenine Yetki Verildi

Manisa'nın Turgutlu ilçesi, belediye şehir meclisi 2018 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Taşınmazların Satışı İçin Belediye Encümenine Yetki Verildi
banner43

Turgutlu Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı şehir meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin'in, başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 5 gündem maddesi görüşülürken, MHP ve AK Partili meclis üyelerinin arasında ki tek uyuşmazlık ise belediyeye ait muhtelif yerlerin satılmasında yaşandı. Gündem maddesi MHP'li meclis üyeleri tarafından kabul edilirken, AK Partili meclis üyeleri tarafından ise red edildi. 

Turgutlu Belediye başkanının selamlama konuşmasıyla başlayan meclis toplantısı, 2018 Ağustos ayı meclis toplantısına ait toplantı tutanağı ve meclis kararlarının görüşülmesiyle devam etti gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi İstifa nedeniyle boşalan İmar Komisyon üyeliğine yeni üye seçimi oldu. İlteriş Yağcıoğlu'nun yerine yine MHP'den meclis üyesi Yaşar Kozak üyeliğe seçimi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesi sözleşmeli perrsonel çalıştırılması oldu. Gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesi Şehitler Mahallesi Yedieylül Yolunda bulunan İlan ve Reklam Vergilerinin Tahakkuku ve Tahsilinin Turgutlu Belediyesince yapılması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesi Muhtelif Taşınmazların satışları için Belediye Encümenine İhale ve Satış Yetkisi verilmesi görüşüldü. Gündem maddesi AK Partili meclis üyelerinin red oyuna karşın MHP'li meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4