TEKNOLOJİ FAKÜLTESİNE MÜJDE

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİNE MÜJDE
TEK

Teknoloji Fakültesi mezunu mühendislerin unvanları ile ilgili beklenen resmi karar geçtiğimiz günlerde çıktı.

27 Haziran 2014 tarihinde toplanan Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), "Teknoloji Fakültesi mezunlarının unvanlarının Mühendislik Fakültesi mezunları ile eşdeğer olduğuna" dair karar aldı. Bu karara istinaden Yükseköğretim Yürütme Kurulu'nun 09.07.2014 tarih ve 4407 sayı ile aldığı usule uygun yeni karar,  eşdeğerlik konusundaki çelişkiyi ortadan kaldırdı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yurdusev, "Teknoloji Fakültesi mezunu mühendislerle diğer mühendislerin yetki ve unvanlarının eşit olduğunu gösteren YÖK'ün resmi yazısı elimize ulaştı. Artık gerek Teknoloji Fakültesi öğrencilerinin ve mezunlarının, gerekse Teknoloji Fakültelerini tercih edecek adayların rahat olmaları gerekir. Mühendislik fakültelerinden mezun mühendislerin yetkileri ve hakları ne ise, Teknoloji Fakültesi mezunu mühendislerin de aynıdır" diye konuştu.

Alınan yeni karar doğrultusunda Teknoloji Fakültesi mezunlarının unvanlarının Mühendislik Fakültesi mezunları ile eşdeğer olduğuna dair alınan karar neticesinde Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesini daha çok öğrencinin seçeceği öne çıktı. Okulda okuyan üniversite öğrencileri tarafından bu haber sevinçle karşılandı.
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2014, 12:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4