TSE'ye ait Metruk Bina Yüzünden Çevre Sakinleri Sokağa Çıkmaya Korkuyor

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Ergenekon mahallesinde bulunan TSE'ye ait metruk binalara dadananlar yüzünden çevre halkı sokağa çıkmaya korkuyor.

TSE'ye ait Metruk Bina Yüzünden Çevre Sakinleri Sokağa Çıkmaya Korkuyor

   Evlerinde huzurlu bir şekilde oturmaktan korkar hale geldiklerini belirten vatandaşlar TSE'ye ait binaların yıkılmasını ya da gerekli önlemlerin bir an önce alınmasını istiyor.
    Türk Standartları Enstitüsünün (TSE) kullanılmayan eski binası alkol ve madde bağımlılarının yuvası haline geldiğini belirten vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi.
    Mahalle sakinlerinden Halil İbrahim Karakanat "TSE'ye ait bu atıl binaların yanında ve karşısında okullar var. Bizlerde bu binanın karşısında oturuyoruz. Biz burada olan tüm pisliklere şahidiz. Alkol içeni, madde kullananı ve fuhuş yapanı var. Yazık oldu bu binalara. Bizler artık korkuyoruz. Evimize girip çıkarken korkar duruma geldik. Buraya bir önlem alınsın. Bizler müdahale etmeye kalksak başımıza bela alacağız" dedi.
    Öte yandan TSE'ye ait binaya kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verildiği içerisindeki hurda malzemelerin yağmalandığı buraya hırsızlık amacıyla gelenlerin çevredeki Mesleki Eğitim Merkezi'ne de zarar verdiği öğrenildi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4