Turgay Şirin'den Battı Çıktı Çalışmaları İle İlgili Açıklama

Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin, Ergenekon Battı Çıktı projesinin Ekim ayında başlayacağını belirtti.

banner43

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yapı devam eden İzmir Ankara Karayolundaki battı çıktı kavşak projesi ive yapılacak olan Ergenekon battı çıktı kavşak projesi ile alakalı olarak Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin açıklamalarda bulundu. Başkan Şirin Ergenekon battı çıktı projesinin Ekim ayında başlayıp Ocak ayında ise tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Turgutlu Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında AK Partili meclis üyesinin battı çıktı projeleri ile ilgili sorusu üzerine belediye başkanı Turgay Şirin açıklamalarda bulundu.

Belediye başkanı Turgay Şirin "Ankara asfaltı üzerindeki kavşak projesinde deplase hatlarında çalışmalar yapılıyor. proje ile ilgili olarak herhangi bir sıkıntı yok. Büyükşehir belediyesi tarafından yürütülen bir proje. Ergenekon mahallesi ile ilgili projemizin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir durumu ilçemiz bu hafta elim bir şekilde yaşadı. Ergenekon mahallesi kavşağı battı çıktı projesi ile ilgili olarak geçtiğimiz hafta Ankara'daydım. biz özellikle Turgutlu belediyesi olarak karayolları ile ilgili olan çalışmaları tamamladık. şuan bu işin İller Bankası ayağındayız yani krelendirme aşamasında. Yaşanan bu en son sıkıntılardan mütevellit biraz sıkıntılar var. her ne şekilde olursa olsun, piyasa koşullarından dahi olsa biz bu krediyi kullanmaya çalışıyoruz ki bu bir zorunluluk. Allah nasip ederse bu hafta iller bankasının yönetim kurulu toplantısından gündeme girecek ve oradan çıktığı anda biz hemen ihale safhasına geçeceğiz. herşey olumlu giderse Ekim ayı gibi çalışmalara başlarız diye düşünüyoruz. Bizim ön görümüz Ekim ayında başlayıp Ocak ayında battı çıktı projesini tamamlamayı düşünüyoruz" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 21:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4