Turgay Şirin'e Protokol Yetkisi Verildi

Manisa'nın Turgutlu İlçesi Belediye Meclisinin ilk toplantısında Belediye başkanı Turgay Şirin'e protokol imzalama yetkisi verildi.

Turgay Şirin'e Protokol Yetkisi Verildi
banner1

Turgutlu Belediye meclisi yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. 8 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında Belediye başkanı Şirin'e protokol imzalama yetkisi verildi.

Turgutlu Belediyesi 2019 yılının ilk toplantısını Belediye başkanı Turgay Şirin'in başkanlığında gerçekleştirdi. 2018 yılı Aralık ayına ait toplantı tutanağı ve meclis kararlarının görüşülmesi ile başlayan meclis toplantısı Denetim Komisyonuna üye seçimi ile devam etti.

Yapılan kapalı oylama denetim komisyonu seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Ömer Sakı,Ferhat Yıldız, Mustafa Yavaş ile AK Parti'den Olcay Özsürücü ile Tamer Dizman seçildiler.

Turgutlu Belediye başkanın senelik izini görüşüldü. Belediye başkanının 30 gün olan yıllık iznin başkanın istediği zaman istediği kadar kullanabilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Sözleşmeli Personel çalıştırılması görüşüldü. Oybirliği ile kabul edildi. 

TUBAŞ Turgutlu Gıda San. Tic ve A.Ş.'ye ait 2 adet aracın TurgutluBelediyesince satın alınması görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

Başkana Protokol Yetkisi Verildi

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü ile protokol imzalanması amacıyla belediye başkanı Turgay Şirin'e yetki verilmesi görüşüldü. 

Konu ile ilgili açıklama yapan belediye başkanı Turgay Şirin "daha önce TCDD ile hemzemin geçidin bulunduğu alana üst geçityapılması ile ilgili bir protokolümüz vardı. Ama bu alanda yaşanan sıkıntılar ve alanın daha işlevsel bir yer olan Kervan yoluna kaldırılması için görüş alışverişinde bulunduk. Şimdi daha öncesi protokolü iptal ederek yeni bir protokol imzalayacağız ve Kervan yolu üzerine TCDD tarafından bir üst geçit yapılacak" dedi.

Başkan Şirin'in yaptığı açıklama sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. 

İmar Planı Tadilatı Talepleri görüşüldü.

Pazar Yeri İşgal Ücretleri Görüşüldü.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4