Turgutlu AAT Çevre İzin Belgesi Aldı

MASKİ Genel Müdürlüğünün Turgutlu ilçesinde 46 Milyon TL yatırımla inşa ettiği Atıksu Arıtma Tesisi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Çevre İzin Belgesi’ni aldı.

Turgutlu AAT Çevre İzin Belgesi Aldı
banner43

MASKİ’nin atıksu arıtımı kapsamındaki başarısı bir kez daha tescillendi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, bünyesinde işlettiği atıksu arıtımı tesisleriyle Gediz ve Bakırçay’ın geleceğini garanti altına almak için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda, MASKİ’nin Turgutlu’da işlettiği atıksu arıtma tesisi de Çevre İzin Belgesi’ni aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğindeki kriterlere göre verilen Çevre İzin Belgesi idarenin tesisleri başarılı bir şekilde çalıştırdığını gösteriyor. Turgutlu ilçesinde 46 Milyon Liralık yatırımla yapılan atıksu arıtma tesisi için alınan Çevre İzin Belgesi, MASKİ’nin atıksu arıtımı kapsamındaki başarısını bir kez daha tescilledi.

“Başkan Ergün’ün vizyonu ile başarılar sürekli geliyor”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Gediz ve Bakırçay’ı özlenen temiz günlerine kavuşturmak için çalışıyoruz. Turgutlu ilçemizde bulunan ve 46 Milyon Lira yatırım yapılan atıksu arıtma tesisimiz için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Çevre ve İzin Belgesi alındı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün vizyonu ile başarılarımıza bir yenisini daha ekledik. Tüm tesislerimizde bu süreçleri takip ediyoruz ve tesislerimizi çevre mevzuatına uygun bir şekilde başarıyla işletiyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4