Turgutlu belediyesi vatandaşlara 300 bin adet maske dağıttı

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının başladığı ilk günden itibaren tedbirler alan Turgutlu Belediyesi, vatandaşlara 300 bin adet maskeyi ücretsiz olarak dağıttı.

Turgutlu belediyesi vatandaşlara 300 bin adet maske dağıttı
banner43

Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında ilçeye bağlı 61 mahalledeki, işyerleri açık olan esnafa, pazaryerlerinin girişlerinde, kamusal alanlarda ve 65 yaş üstü sokağa çıkma izni verilenler ile belediyeye gelerek isteyenler olmak üzere toplamda 300 bin adet maske dağıtıldı.

               Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, "tüm dünyayı etkisine alan Koronavirüse karşı hem ülke hemde Turgutlu olarak en üst sevide tedbirler alıp, mücadelemizi sürdürüyoruz. Salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren vatandaşlarımızın sağlığı için gereken her çalışmayı belediyemiz imkânları ölçüsünde yaptık. İlk günden beri aralıksız bir rutin halinde dezenfekte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hemşehrilerimizin maske ihtiyacını geri çevirmeden karşılamaya çalıştık. İlçemiz genelinde şuana kadar 300 bin adet maskeyi vatandaşlarımıza ücretsiz dağıttık. Pazaryerleri ve hemşehrilerimizin yoğun olarak bulundukları alanlar başta olmak üzere ilçemizin dört bir noktasında maskelerimizi vatandaşlarımızla buluşturduk. Esnaf odaları başkanlarımız aracılığıyla işyerleri açık olan esnaflarımıza maskelerimizi dağıttık. Önümüzdeki sürece göre 400 bin adet maske dağıtmayı ön görüyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4