Turgutlu'da 2 Memurun Darp Edildiği İddiası

Turgutlu'da 2 memurun darp edildiği iddiasıyla Türk Tarım Orman Sendikası Manisa Şubesi tarafından basın açıklaması yapıldı.

banner43

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde, Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri, Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin Ek'e ait iş yerine denetim için gittikleri sırada darp edilerek, hakaret uğradıkları iddiası ile suç duyurusunda bulundular. Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde toplanan TÜRK -TARIM-ORMAN-SEN Üyeleri, basın açıklaması yaparak saldırıyı protesto ettiler.

Türk Tarım Orman Sendikası Manisa Şubesi Başkanı Ali Tekin “Bugün burada toplanmamızın amacı Alo Gıda 174 şikâyet hattına gelen müracaat üzerine Turgutlu İlçesi Turan Mah. Eski Manisa yolu üzerindeki iş yerinin denetlenmesi sırasında Gıda Mühendisi arkadaşlarımızın sözlü ve fiziki şiddete uğramalarını protesto etmek basına ve kamuoyuna bilgi vermektir. TÜRK TARIM ORMAN SEN Sendikası üyemiz Gıda Müh. Uğur AĞCA ve Gıda Müh. Şirin Arzu ÇİVRİL arkadaşlarımız 03.10.2019 tarihinde saat 14.00 sıralarında fırınına giderek yaklaşık olarak 20 dakika süren denetlemenin ardından gerekli tutanakları tanzim ederek iş yerinden ayrılmak için kapıya doğru yöneldiklerinde iş yeri sahibi olan Şahin EK ile karşılaştıklarında "neden bizi denetlemeye geldiniz. Neden bizi sürekli rahatsız ediyorsunuz" diyerek arkadaşlarımızı taciz etmiştir. Bunun üzerine görevi başındaki memur arkadaşımız Uğur AĞCA sürekli gelmediklerini şikâyet üzerine geldiklerini söylediğinde iş yeri sahibi aynı zamanda fırıncılar odası başkanı da olan Şahin EK "sizin gibi şerefsizler yüzünden dükkânlarımı satıyorum". Diyerek denetim yapan arkadaşlarımıza hakaretlerini sıralamıştır. Fırın sahibi Şahin EK kabadayı bir tavırla Fırıncılar Odası Başkanı olmasından dolayı mıdır bilinmez. "Seni arka tarafa götürür tuvalete gömerim." Tehditlerini sürdürmeye devam etmiştir. Devleti temsil eden memurun üzerine yürümüştür. Bu sırada Şahin EK in oğlu Emrah EK arkadan gelerek TÜRK TARIM ORMAN SEN Sendikası Üyemiz Uğur AĞCA yı darp etmiştir. Şahin EK ve oğlu Emrah EK denilen bu şahıslar görevi başındaki memura hakaret edecek, üzerine yürüyecek cüreti ve cesareti nereden almaktadır. Olay yerinden uzaklaşan arkadaşlarımıza Emrah EK arkadan gelerek düşmanca, kin ve nefret duyguları içerisinde saldırarak kafasına yüzüne kasten öldüresiye darp etmiştir. Araya giren esnaflar sayesinde arkadaşlarımız ölümün eşiğinden dönmüşler, ancak kendilerini bir dükkâna girerek kurtarmışlardır. Kamu görevlilerine yapılan bu saldırı elbette ne ilk ne de Son olacaktır. Arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle nefretle ve esefle kınıyor son olmasını diliyoruz. Bu saldırı aslında Memur arkadaşlarımızın üzerinden T.C. Devletine yapılan bir saldırıdır. Bu olay neticesinde savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu hukuki süreçte her türlü desteği vereceğimizi sonuna kadar arkadaşlarımızın ve bütün çalışanların yanında olacağımızı bildiririz.

Bu olayın failleri gerekli ve hakkettiği cezayı almaz ise, Kurumsal alandaki şiddet cesaretlenecek, çalışanlar can güvenliği kaygısı ile denetim yapılacak yerlere gidemeyecek, endişenin yüksek, motivasyonun yok olduğu bir ortamda çalışacaklardır. Buda sonuç olarak Halkın Kamu hizmeti almasına olumsuz yansıyacaktır. Kamu çalışanlarına yönelik giderek artan şiddet ile ilgili yetkili merciler gerekli yasal tedbirleri hızla almalı, suçun işlenmeden önlenmesi öncelikli olmalıdır. Caydırıcı hukuki düzenlemeler derhal yürürlüğe girmeli, işlenen suç cezasız kalmamalıdır. Kamu çalışanlarına yapılan saldırılara karşı dik durmak hepimizin ortak görevi ve sorumluluğudur. Kimden gelirse gelsin her türlü saldırı, baskı, haksızlık ve adaletsizlik karşısında Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman Sen olarak müdahil olduğumuz gerek hukuki gerekse idari bütün sürecin Sendikamız tarafından takip edileceğini bildirir, basına ve kamuoyuna duyururuz” dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 17:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4