Turgutlu'da 4 spor tesisinin açılışı yapıldı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, belediye tarafından 3 milyon liraya yaptırılan 4 spor tesisinin açılışı törenle yapıldı.

Turgutlu'da 4 spor tesisinin açılışı yapıldı

Turgutlu Belediyesi'nin ilçenin İstasyonaltı, Yakuplar, Akçapınar ve Derbent mahallerinde hayata geçirdiği spor tesislerinin açılışı gerçekleştirilen törenlerle yapıldı.
İlk tören, Diyarbakır'da silahlı saldırı sonucu şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın  adının verildiği İstasyonaltı mahallesindeki spor tesisinde gerçekleştirildi.
Burdaki açılışın ardından sırasıyla Yakuplar, Derbent ve Akçapınar mahallerindeki tesislerin açılışı gerçekleştirildi.
Turgutlu halkına sporla gelişen bir gençlik sözü verdiklerini ve bu yönde çalışmalarının sürdürdüklerini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, "İstasyonaltı mahallemizde Şehit Gaffar Okkan adını verdiğimiz halı ve çim saha, soyunma odası ile kafeteryası bulunan tesisimizin açılışını yaptık. Ayrıca Yakuplar, Akçapınar ve Derbent mahallelerimizde de bu tesisimizin emsali 3 sahamızın daha açılışını bugün gerçekleştireceğiz. Bu yapıtığımız çalışmada 3 milyon liralık bir bütçe harcadık. Tek hedefimiz Turgutlu'daki gençlerimizin sporla büyümesi, sağlıklı büyümesi" dedi.
Yapılan açılışlara Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
 

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4