Turgutlu'da 65 Binada Deprem Sonrası İnceleme Başlatıldı

    İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 65 binada hasar tespit çalışması başlatıldı.

Turgutlu'da 65 Binada Deprem Sonrası İnceleme Başlatıldı
banner43

   Depremin şiddetli şekilde hissedildiği yerleşim yerlerinden birisi olan Turgutlu'da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Turgutlu Belediyesinin yetkili ekiplerinin hasar tespit çalışmaları sürüyor. Depremin meydana geldiği 30 Ekim 2020 Cuma gününden bugüne kadar 65 vatandaştan gelen şikayetin 45 tanesinin tamamlandığı 20'sinin ise inceleme çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.
    Turgutlu Belediyesinin Kasım ayı ikinci meclis toplantısında görüşülen 'doğal afetlerle ilgili araştırma ve inceleme komisyonu' kurulması gündem maddesinden söz alan Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürü İbrahim Tunçkol "Yaşanan deprem sonrasında Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğü ve Turgutlu Belediyesi teknik elemanlarıyla birlikte Cumartesi gününden beri hasar tespitlerine gidiyoruz. Turgutlu Kaymakamlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Turgutlu Belediyesine gelen tüm şikayetleri değerlendirme çalışıyoruz. Şuana kadar vatandaşlardan 65 şikayet geldi. Bunların 45'inde tespit çalışmalarını tamamladı. Yapılan denetlemelerin raporları Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde toplanıyor. Binaların hasar durumlarına ilişkin raporlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından açıklanacak" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 14:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4