Turgutlu da Alkol yasağı tartışıldı

   Turgutlu da Alkol yasağı tartışıldı
banner43
alkol

Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayladığı 6487 sayılı yasa, alkollü içkilerin satış ve tanıtımına yeni düzenlemeler getirmişti. 9 Eylül itibarıyla yürürlüğü giren yasa kapsamında, akşam saat 22.00’den sonra parekende alkol satışı yapılamayacak. 22.00’den sonra satış yapan işletmelere 100 bin liraya kadar para cezası verilecek. Lokanta, restoran, gece kulübü, bar ve benzeri yerlerde ise alkol saat sınırlaması olmadan açık olarak tüketilebilecek. Ancak tesis sınırları dışında tüketilmek üzere içki satışı yapılamayacak. Düzenleme kapsamında alkollü içecekleri işletme dışından görülecek sergileyen işletmelere de para cezası öngörüyor.

Bu kapsamda Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası 3. Meslek Komitesi bir toplantı yaparak, alkol yasağının sorunları tartışıldı.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda geçtiğimiz Salı günü yapılan toplantıya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Eğerci, 3. Meslek Komitesi Başkanı Veysel Kuşoğlu, Bakkallar Odası Başkanı Ali Ergüleç, Lokantacılar Odası Başkanı Ali Mehmet Kırdı ve sektör temsilcileri katıldı.

11.06.2013 tarih ve 28674 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak uygulamaya başlanan; “Saat 22.00 ile 06.00 saatleri arasında alkollü içecek satış yasağı uygulaması” hakkında, üyelerimizden gelen talep ve şikâyetlerin değerlendirilmesi ve çözüm yollarının tartışılması ayrıca sektörün diğer sorunlarının da görüşülmesi amacıyla düzenlenen toplantıda işletme sahipleri denetlemeyle ilgili yaşadıkları problemleri dile getirdi. Üyelerin talep ve şikayetleri toplantı değerlendirme raporu olarak gerekli mercilere iletilmesine karar verildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 10:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4