Turgutlu'da Alkollü Ürün Satan Yerler Denetlendi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, yılbaşı öncesi tekel bayileri, eğlence mekânları, restoranlar, toplu tüketim yerleri ve otellerde yılbaşı denetimi yapıldı.

Turgutlu'da Alkollü Ürün Satan Yerler Denetlendi
banner1

Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizde yaşanan sahte ve kaçak alkol satışına karşı önlem almak için alkollü içecek satan restoranlar ve perakende içki satışı yapan işyerlerine denetim ve kontrollerimiz yeni yıla girmeden önce tamamlanmıştır. İlçemizde 98 alkollü içki satışı yapan işletme, 23 alkollü içki tüketimi olan işletme ve 1 alkollü içki üretimi yapan işletme bulunmakta olup, denetimlerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. İşletme sahiplerine ve esnaflarımıza mevzuatlara uygun hareket ettikleri ve gösterdikleri özen için teşekkür ederiz.”ifadeleri kullanıldı.

Vatandaşları dikkat etmeleri hususlar konusunda da uyaran yetkililer, şu açıklamada bulundular; “Vatandaşlarımızın da dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İçkinin sahte veya kaçak olduğunu anlamakta kokusu, rengi ve tadı fikir vermeyeceği için ürün satın alırken ambalaj üzerindeki etiket bilgilerine dikkat edilmesi gerekmektedir. İçki şişesinin üzerinde bakanlık onaylı kayıt numarası olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Ambalaj üzerinde TAPDK bandrolünü görmeli, içkilerin orijinal ambalajında olup olmadığına dikkat edilmelidir. Tüketim öncesi ise içkinin göz önünde açılması sağlanmalıdır. Şüphe arz eden durumlarda veya kaçak ya da sahte içkilere rastlanılması durumunda, 7 gün 24 saat hizmet veren Alo 174 Gıda Hattını arayarak, şikâyetlerinizi mutlaka bildiriniz.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4