Turgutlu'da 'Bir Nefes Sıhhat İçin Maske Dikim' Projesi Başladı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Turgutlu Kaymakamlığı, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından “Bir Nefes Sıhhat İçin Maske Dikim' Projesi hayata geçirildi.

Turgutlu'da 'Bir Nefes Sıhhat İçin Maske Dikim' Projesi Başladı

Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İŞKUR ve Turgutlu Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğü hazırlnan proje ile maske üretimine başladı.

Öncelikle sosyal mesafe, hijyen ve dezenfektan şartlarının sağlanarak açılacak olan iki kursta 24 kursiyer görev alacak. 354 saat olarak planlanan kurslarda kursiyerlerin gerekli eğitimleri alması üzerine maske üretimine geçilecek. İhtiyaç duyulan kurs malzemeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından temin edilecek. İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğü de kursiyerlerin ücretlerini ödeyecek. Üretilen maskeler Kaymakamlık bünyesinde Vefa Destek Grupları başta olmak üzere kamu kurumlarında değerlendirilecek.

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz ve eşi Esra Eligüzeloğlu Yılmaz ile birlikte kursları ziyaret edip öğretmen ve kursiyerlerle görüştüler. Ziyarette Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Tuğran Şen, İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Mutlu Serkan Arslan ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayrettin Uslu’da hazır bulundu.

Kaymakam Yılmaz, kursiyerlere hayırlı olsun dileklerinden sonra: “Bilindiği üzere koronavirüsü salgını bütün dünyayı etkisi altına almış birçok ülkede önleyici tedbirler uygulanmaya başlanmıştır. Salgın döneminde ülkemiz salgınla mücadelede de etkin ve yetkin bir rol üstlenerek 150’den fazla dünya ülkesine tıbbi yardım malzemesi ulaştırmıştır. An itibari ile koronavirüsü dünyada ikinci dalganın geldiği noktasında yapılan değerlendirmeler dikkate alınacak olursa tıbbi cerrahi maske kullanım ihtiyacının ne denli arttığı günlük vaka istatistiklerinden de anlaşılmaktadır. Bu konuda bir proje başlatan kurumlarımıza ve personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 23:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4