Turgutlu'da bu alanlarda sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı

  Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 16 Mayıs'tan itibaren belirlenen 4 noktada sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı.

Turgutlu'da bu alanlarda sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı
banner43

     Turgutlu Kaymakamlığından yapılan açıklamada Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Kovid-19 adı verilen yeni tip Koranavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek virüsün bulaşma ihtimalini ortadan kaldırmak amacıyla yeni karar alındığı belirtildi.
    İlçe Hıfzıssıhha kurulu ve ilgili mevzuatta dayanılarak alınan karar gereği, ilçedeki Atatürk Bulvarı, Orta Park, Karpuz Kaldıran Parkı ve Koza Parkında bulunan vatandaşlarımızın maskesiz dolaşmalarının yasaklandığı belirtildi.
    Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 15.05.2020 günü saat 12:00’de olağan üstü toplanarak ilçemizde uygulanmak üzere kararlar alınmıştır.
    Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Kovid-19 adı verilen yeni tip Koranavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilçemiz genelinde uygulanmak üzere kararlar alınmaktadır.
    Gelinen noktada alınan tedbirlerin, bulaşın yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla; virüsün yayılmasının engellenmesi açısından vatandaşın yoğun olarak kullandığı, İlçemiz Atatürk Bulvarı , Orta Park, Karpuz Kaldıran Parkı ve Koza Parkında bulunan vatandaşlarımızın maskesiz dolaşmalarının yasaklanmasına, alınan karara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282.maddesi, Kabahatler Kanunu’nun 32.maddesi hükümlerine göre idari para cezaları ve Türk Ceza Kanunu’nun 195. Maddesi gereğince adli işlem uygulanmasına karar verilmiştir.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4