Turgutlu'da depreme dayanıksız okul binalarının yıkımına başlandı

 Manisa'nın Turgutlu ilçesinde depreme dayanıksız olduğu belirtilen 2 okuldaki binaların yıkım çalışmaları başladı.

Turgutlu'da depreme dayanıksız okul binalarının yıkımına başlandı
banner43

Manisa'da depreme dayanıksız olduğu belirlenen 12 ilçedeki 29 okul arasında yer alan Turgutlu'da 2 okulun binalarında yıkım çalışmaları başladı.
    14 Şubat 2020 tarihinde Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, il genelinde okullara yönelik hazırlanan deprem risk analiz raporuna göre, il genelinde fay hattı üzerinde bulunan ve öğrenci güvenliği açısından depreme dayanıksız olduğu tespit edilen 29 okul için yıkım kararı alınmıştı.
    Alınan bu karar sonsında Manisa'da yıkım çalışmaları bugün itibariyle Turgutlu ilçesinde başladı.
    Turgutlu'da yıkım kararı alınan Samiye Nuri Sevil İlkokulu A ve B bloklarının yıkım çalışmaları başlarken, Cumhuriyet İlk Okulunun A, B ve C bloklarının ise önümüzdeki günlerde yıkılacağı öğrenildi.
    Samiye Nuri Sevil İlokulunda devame den yıkım çalışmalarını takip eden mahalle muhtarı İsmail Hakkı İbili "okulumuz deprem yönetmeliğine uygun olmadığı için bugün itibariyle yıkılmaya başlandı. Okulumuzun eski binası 1939 yılında yapılmış bir bina. İnşallah hayırlı olur. Bizim bir okul talebimiz var. İnşallah yetkili mercilerimiz bizim ve mahalle sakinlerimizin okul talebini yerine getirirler" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4