Turgutlu'da Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Turgutlu'da Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ), fiziksel hareketliliğin sağlık açısından önemini vurgulamak amacıyla ilan ettiği Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında Turgutlu Irlamaz Rekreasyon Alanı'nda yapılan yürüyüşte, katılımcılar 'Sağlık için hareket et', 'Harekete çocuklukta başla, sağlıklı yaşa', 'sağlıklı beslenme, hareketli hayat' pankartları taşıdı.
Etkinlik hakkında bilgi veren Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Uzman Fizyoterapist Sonay Verel Asyalı, "Bugün Dünya Yürüyüş Günü, öğrenciler ve protokol üyeleriyle beraber yürüyüş etkinliği düzenledik. Fiziksel aktivite ve düzenli yürüyüş hayatımızda çok önemli. Beyin sağlığı, zihinsel sağlık açısından da çok önemli. Yürüyüşle ilgili danışmanlık hizmeti almak isteyenleri müdürlüğümüze bekliyoruz" dedi.
Etkinliğe, Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya, İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Eskür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, resmi daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4