Turgutlu'da Evde Kal, Hareketsiz Kalma Etkinliği

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yenitip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlara, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ekiplerince iftar sonrasında balkonda spor yaptırıldı.

Turgutlu'da Evde Kal, Hareketsiz Kalma Etkinliği
banner43

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında araçlarla Atatürk Bulvarı üzerinde gezen ekipler, vatandaşları balkona spor yapmaya davet etti.

Araçlardan yapılan anonslarla balkonlarına çıkan Manisalılar'a İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü antrenörleri tarafından egzersiz yaptırıldı.

Caddede kendilerine egzersiz hareketlerini gösteren antrenörlere, balkonlarından eşlik eden vatandaşların yaptığı spor etkinliği, renkli görüntülere sahne oldu.

Turgutlu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Eskür, "Gençlik Spor Bakanlığımız ile İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'müzün ortaklaşa yapmış oldukları hareketli kal, evde kal projesi kapsamında evde kalarak, hareketsiz kalmamak sloganıyla yola çıkarak antrönörlerimiz, gençlik liderlerimiz ve spor uzmanlarımızla birlikte Atatürk Bulvarında halkımızı hareketlendirirek koronavirüsüne karşı hareketsiz kaldığı günlerde onları hareketlendirerek motive etme fırsatımız oldu. Ayrıca yarın kutlayacak olduğumuz 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızıda, halkımızla buluşturmayı temenni ettik. Bayramımız kutlu olsun" dedi.

İlçe Gençlik ve spor Müdürü İsmail Eksür, etkinliğin önümüzdeki günlerde farklı mahallerlerde devam edeceğini bildirdi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4