Turgutlu'da Gençlik Merkezine hobi bahçesi

Turgutlu Şehit Tolga Artuğ Gençlik Merkezi Hobi Bahçesi oluşturuldu.

Turgutlu'da Gençlik Merkezine hobi bahçesi
banner43

Turgutlu’da Gençlik Merkezi’nde gençlere yönelik faaliyetlerin devam ediyor. Bugüne kadar gençlere çeşitli etkinliklerle hizmet veren Gençlik Merkezi son olarak Hobi Bahçesi oluşturuldu. Gençlik Merkezi binasının yanında oluşturuldu hobi bahçesine 1350 fidan çeşitli lahana, karnabahar, marul, brokoli gibi sebzeleri kendi elleriyle eken gençlik merkezi gönüllü gençleri, toprakla buluşup kendi ürünleri ekmenin mutluluğunu yaşadı.
Gençlik Merkezi Müdürü İsmail EKSÜR, faaliyetlerin devam ettiğini ve tüm faaliyetlerin ücretsiz olduğunu hatırlatarak. EKSÜR, “ Gençlik Merkezimizin yanında bulunan alanda ilçe Tarım ve Orman Müdürü Musa ÇALLI (çit ve tel örgü) , Çiftçimiz Bülent İSEN (gübreleme ve sürme), Osmancık Muhtarı Salim Çetin (tarım aleti gurburator çekiminde), Hulusi Sürek (damlama hortum İşlerinde) , Refik Elbüken (Fidelerde) ve Gönüllü Gençlerimizin fidan dikimi ve hobi bahçesi oluşumunda desteği ile hobi bahçemizi oluşturduk. Gençlik Merkezi Ailesi olarak destek olan kurum ve şahıslara teşekkürlerimizi sunarız.
Gençlerimizin toprak ile iç içe olmasını istiyoruz sonucunda da böyle bir çalışma yaptık gençler kendileri tarlada ektikleri ürünleri yetiştiriyor bakımını yapacak ve hasadı ile mutluluklarına şahit olacağız ayrıca üretim yapan bir gençlik olmuş olacak. Gençlik merkezi politikası olarak gençlerin üretim yapmasını istiyoruz 12 yaş ve üstü gençleri Gençlik Merkezi’ne bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4