Turgutlu'da İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 'İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı' düzenlendi.

Turgutlu'da İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi
banner43

İstiklal Marşının kabulünün 99. yıl dönümü 12 Mart'ta tüm yurtta olduğu gibi Turgutlu'da da programlar düzenlendi. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy düzenlenen törenlerle anıldı. 

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu tarafından düzenlenen İstiklal Marşı'nın kabulü programında milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma okul öğretmeni Süleyman Erşahin tarafından yapıldı.
Yapılan konuşmanın ardından okul öğrenci Osman Çayır tarafından Mehmet Akif Ersoy'un Bülbül şiiri okundu. İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışmasında dereceye giren ilkokullarda birinci olan Hilmi Pekan İlkokulu'ndan Duru Ersoy, ortaokullarda birinci olan Urganlı 23 Nisan Ortaokulundan Ömer Faruk Bağcı birlikte İstiklal Marşı'nı okudular. Sonrasında düzenlen yarışmada dereceye giren 1. Duru Ersoy (Hilmi Pekcan İlköğretim), 2. Ayşe Bengü Saraç (Orhan Polat Yağcı İlkokulu), 3. Elven Nur Çavdar (Dağmarmara Niyazi Üzmez İlkokulu) ve Ayşegül Aslan (Niyazi Üzmez İlkokulu), ortaokullarda 1. Ömer Faruk Bağcı (Urganlı 23 Nisan Ortaokulu), 2. Beyza Nur Çetinkaya (Şehit Abdullah Tayyip Olçok Ortaokulu), 3. Abdüssamed Başçam'a ödüllerini protokol üyeleri takdim etti.  
Öğrenciler tarafından 'Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı' oratoryosu sahnelendi.
    Programa Kaymakam Ali Yılmaz, Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Garnizon Komutanı Albay Kenan Perşeternik, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4