Turgutlu'da Koronavirüs Tedbirlerine Uymayan 360 kişiye 1 milyon 127 bin TL Ceza

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) kapsamında salgının ilk gününden itibaren alınan tedbirlere uymayan 360 kişiye 1 milyon 127 bin 700 TL para cezası kesildi. 20 kişinin ise hastalıktan dolayı hayatını kaybettiği bildirildi.  

Turgutlu'da Koronavirüs Tedbirlerine Uymayan 360 kişiye 1 milyon 127 bin TL Ceza
banner43

    Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu'da Kovid-19 ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında Kaymakamlığın resmi web sitesi üzerinden açıklarda bulundu.
    Umumi Hıfzısıhha Kanunu’nun 282. Maddesi kapsamında Turgutlu'da salgının ilk gününden bugüne kadar 360 kişiye toplam 1 milyon 127 bin 700 TL idari para cezası uygulandığını ve denetimerin artarak devam ettiğini belirten Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz "Hastalık seyrinin ilçemizde yüksek olması nedeniyle tüm tedbirlere mutlaka uymak zorundayız, uymayanları da uyarmak ve gerekli işlemleri yapmak hepimizin bu dönemde en önemli görevidir" dedi.
    Kaymakam  Ali Yılmaz "1 Haziran’dan itibaren Ülke genelinde normalleşmeye geçişle birlikte ilçemizde de vaka sayıları maalesef artmaya başladı. Alınan tüm tedbirlere rağmen, günlük ortalama vaka sayılarımız hala yüksek seyretmekte. Geçtiğimiz Haziran ayında günlük ortalama vaka sayımız 10 civarında gerçekleşti. Turgutlu Devlet Hastanemiz ve tüm sağlık teşkilatımız olağanüstü başarılı-yorucu bir mücadeleyle süreci götürdü. Ancak yine de şimdiye kadar Turgutlu’da 20 vatandaşımızı Kovid-19 virüsüyle ilişkili hastalıklardan kaybettik. Yani bu demektir ki sokakta karşılaştığımız her bir kişi hastalık virüsü taşıyanlarla temas etmiş olabilir. Bunu bilerek hareket etmek mecburiyetindeyiz. Vatandaşımız bunların farkında olmalı ki hastalığa karşı toplumsal bilinç düzeyimizi arttırabilelim." dedi.
    Kaymakam Yılmaz "Normalleşme” adımlarını maalesef bir çok kişi yanlış anlıyor. Tüm Dünyanın ve Ülkemizin mücadele ettiği bu salgın hastalığa karşı “Kontrollü Bir Sosyal Hayat”  yaşamak durumundayız. Ancak alınan tedbirlere uyarak hayatımızı biraz normalleştirebiliriz. Aksi takdirde hastalığın ilçemizde çok hızlı yayılma riski devam etmekte olup son pişmanlık fayda etmeyecektir. Normalleşmeyi asla pandemi öncesindeki gibi hayatımıza kaldığımız yerden devam etmek olarak algılamamalıyız. Başta zorunlu olmayan sosyal faaliyetlerden-kalabalıklardan kaçınmak olmak üzere, toplumsal ortamlarda maske takma, insanlarla aramıza en az bir 1.5 metre sosyal mesafe koyma ve el hijyeni öncelikli olmak üzere temizlik konularına çok dikkat etmeliyiz. Kendimizi ve sevdiklerimizi ancak bu şekilde koruyabiliriz" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4