Turgutlu'da Parka Şehit İsmet Tezel Adı Verildi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde belediye şehir meclisi 5 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Turgutlu'da Parka Şehit İsmet Tezel Adı Verildi
banner1

Turgutlu belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı 7 Ağustos 2018 Salı günü Turgutlu Belediyesi meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda 4 gündem ve 1 ilave madde olmak üzere 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Turgutlu Belediyesi şehir meclisi olağan toplantısı Belediye başkanı Turgay Şirin'in başkanlığında yapıldı. 7 Ağustos 2018  salı günü saat 18.00'da toplanan Turgutlu Belediyesi meclisi 2018 Temmuz Ayı Meclis Toplantısına Ait Toplantı Tutanağı ve Meclis Kararlarının görüşerek oybirliği ile kabul etti.

PARKA ŞEHİT İSMET TEZEL ADI VERİLDİ

Gündemin 2. maddesi Bülbül Sokağın İsminin “Eren Bülbül Sokak” Olarak Değiştirilmesi ve Sahil Sokakta Bulunan Parka İsim Verilmesinin görüşüldü. Daha önce Bülbür sokağa Şehit Eren Bülbül adının verilmesinin meclis gündeminde görüşüldüğünü ve tekrar neden oylandığını soran AK Parti grubuna cevap veren Turgutlu belediye başkanı Turgay Şirin "hain bir saldırı sonrasında hayatını kaybeden Eren Bülbül kardeşimizin adının yaşatılması için daha önce meclis olarak karar almıştık. Konuyu Manisa Büyükşehir belediyesine ilettik ve onlarda İç işleri bakanlığına bildirdiler. Şehit Eren Bülbül sokak olarak gönderdiğimiz isimle ilgili olarak sokağın adının Eren Bülbül sokak olarak değiştirilmesi yönünde geri dönüş geldi. Bizde bu bün buradan Bülbül sokağın isminin Eren Bülbül sokak olarak değiştirilmesi için karar alacağız" dedi.Yapılan konuşmalar sornasında Bülbül sokağın adının Eren Bülbül sokak olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edilerek değişiklik talebi Manisa Büyükşehir belediyesine gönderildi.

Ayrıca gündem maddesinin bir diğer konusu olan Ergenekon mahallesi Sahil sokak üzerindeki parka isim verilmesi görüşüldü ve meclise gelen Şehit İsmet Tezel adının parka verilmesi yönündeki talep dilekçesi oybirliği kabul edildi.

Gündemin 3. maddesi olan Turgutlu'da bulunan Muhtelif Düğün Salonlarının Bağlı Bulunduğu Mahalle Muhtarlarına Tahsisi görüşüldü ve konu tarife komisyonuna gönderildi.

Gündmein 4. maddesi İmar Komisyon Raporunun Görüşüldü.

Gündemin son maddesi ise Mersin Büyükşehir Belediyesindne araç tahsisi oldu. Mersin Büyükşehir belediyesindne Turgutlu belediyesine cüzzi bir rakam ile verilen kamyon oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4