Turgutlu'da Seracılık Altyapısı Oluşturulması İçin Çalışmalar başladı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Seracılık Altyapısı Oluşturulmasına Yönelik Fizibilite Etüt Raporu hazırlanması çalışmalarına başlandı.

Turgutlu'da Seracılık Altyapısı Oluşturulması İçin Çalışmalar başladı

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce, Turgutlu ve Salihli İlçelerinde Seracılık Altyapısı Oluşturulmasına Yönelik Fizibilite Etüt Raporu hazırlanması işlemlerine başlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen proje kapsamında, Manisa İli Salihli İlçesi Durasıllı Mahallesinde 1.874 dekar ve Turgutlu İlçesi Urganlı Mahallesinde 846 dekar olmak üzere toplam 2.720 dekar alanda Seracılık Altyapısı Oluşturulmasına Yönelik Fizibilite Etüt Raporu hazırlama işlemlerine start verildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “Proje alanının uygunluk analizleri yapılarak, bölgenin iklim verileri ve diğer tüm veriler ile seracılık açısından değerlendirilmesi yapılacaktır. Bölgede seracılık faaliyetlerinin mevcut durumu, hedef pazar analizi, bölgeye uygun sera tipi ve asgari şartlarının belirlenmesi, ülke ekonomisine sağlayacağı katma değer, yatırımın geri dönüş süreci, yerel yatırımcı analizi, TDİOSB mütevelli heyetinin oluşum analizi, genel değerlendirme ve eylem planı hakkında detaylı açıklamaların olacağı fizibilite etüt raporu oluşturulacaktır.

Bu rapor, ileride bu arazilerde seracılık faaliyeti yapmak isteyen yatırımcılar için önemli bir kaynak olacaktır. Bu alanlara kurulacak seralar ile İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine önemli bir kazanç sağlanacaktır. Buralarda istihdam edilecek işgücü ile işsizliğin azaltılması konusunda önemli yol alınacaktır” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4