Turgutlu'da toplanan yardımlar AFAD'a teslim edildi

Manisa'nın Turgutlu İlçesi kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı aracılığıyla toplanan yardım malzemeleri İzmir'de AFAD'a teslim edildi.

Turgutlu'da toplanan yardımlar AFAD'a teslim edildi
banner43

İzmir'de meydana gelen depremden dolayı Türkiye genelinde AFAD koordinasyon merkezi tarafından ihtiyaç sahibi afetzedelere dağıtılmak üzere standart gıda kolisi, yeni battaniye ihtiyacının olduğu, bu kapsamda yardım yapmak isteyen hayırseverlerin Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapabileceklerini kamuoyuyla paylaşılmıştı.

30 Ekim 2020 tarihinden bu güne Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı 7/24 esasına göre çalışarak İzmir İl Afet Koordinasyon Merkezine teslim edilmek üzere Turgutlu'da bağış topladı. Toplanan 55 adet Gıda kolisi, 80 adet Battaniye ve 50 koli Su , İzmir İli Konak İlçesi Uluslararası Fuar Merkezi Kültür Parkta bulunan Koordinasyon Merkezine teslim edildi.

İzmir'de meydana gelen depremin ilk anından itibaren Devletin tüm imkânlarıyla vatandaş için seferber olduğunu belirten Kaymakam Ali YILMAZ, “Tüm İzmirli vatandaşlarımıza ve depremi diğer illerde hissedenlere geçmiş olsun. Hayatını kaybeden, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. En büyük dileğimiz enkaz altındaki tüm vatandaşlarımıza sağ salim ulaşılmasıdır” dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4