Turgutlu'da Ustalık ve Kalfalık Belge Dağıtımı Töreni Yapıldı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Lokantacılar Odası tarafından ustalık belgesi dağıtım töreni düzenlendi.

Turgutlu'da Ustalık ve Kalfalık Belge Dağıtımı Töreni Yapıldı
banner1

Turgutlu Lokantacılar Odası ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Ustalık ve Kalfalık Sınavında başarılı olarak belge almaya hak kazanan 87 kişiye belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Turgutlu Lokantacılar Odası tarafından organize edilen Ustalık ve Kalfalık Belgesi dağıtım törenine Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, Turgutlu İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Musa Çallı, Lokantacılar ve Pastacılar Federasyon Başkanı Aykut Yenice, Federasyon Başkan Yardımcısı Mehmet Gül, MESOB başkanı Hasan Geriter, Turgutlu Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akkoyun ve yönetimiTurgutludaki bazı esnaf odası başkanları, BBP Turgutlu belediye başkan adayı Mustafa Serhat Orhan ile belge almaya hak kazananlar katıldı.

Turgutlu Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akkoyun "Turgutlu Lokantacılar Esnaf Odası olarak düzenlemiş olduğumuz "Ustalık ve Kalfalık Belgesi" dağıtım töreni ve kahvaltı etkinliğimize hoş geldiniz şeref verdiniz. Oda olarak en önemli görevlerimizden birisi halkımızın sağlıklı gıdaya ulaşımını sağlamaktır. Bu nedenle göreve geldiğimizden beri merdiven altı ve kayıtdışı ile mücadeleye çok büyük önem verdik. İlçe Tarım Müdürlüğümüz ve Zabıtamızla sürekli denetimler yaptık. Bizim için yasalara herkesin uymasını sağlamak ve belgelendirme işlemi son derece önemliydi. Bu süreçte kaydı olmayan esnafımızı kayıt altına aldık. Yıllardır sektörün içinde çalışan ustalarımız vardı ancak belgeleri yoktu. Belgelendirme için araştırmaya başladık Federasyonumuzdan yardım aldık. İvedilikle Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ve Kaymakamlık Makamımızla yazışmalarımızı yaptık. Sonuç itibarı ile çok yoğun mesaimiz sunucunda ustalarımıza ve kalfalarımıza sınavlarını yaptık ve bugün Ustalık ve Kalfalık Belgelerini dağıtacağız." dedi.

Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akkoyun'un yaptığı konuşma sonrasında, Protokol üyeleri tarafından Ustalık ve Kalfalık belgesi almaya hak kazananlara belgeleri takdim edildi. Tören sonrasında konuşma yapan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, törenin başta ilçemiz olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını diledi. 

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 13:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4