Turgutlu'da Yaya Önceliği Uygulaması

    İçişleri Bakanlığı'nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik başlattığı yaya geçitlerinde kırmızı çizgi uygulaması kapsamında Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 'Yaya Önceliği Uygulaması' yapıldı.

Turgutlu'da Yaya Önceliği Uygulaması

    Turgutlu Namık Kemal İlkokulu önünde düzenlenen yaya önceliği uygulamasında, 30 Mart tarihi itibariyle başlatılan yaya geçitlerinde kırmızı çizgi uygulaması hakkında bilgilendirilmede bulundu.
    Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz "Bildiğiniz üzere tüm Türkiye'de bugün yaya önceliğinde konusunda farkındalık yaratmak amacıyla etkinlikler düzenleniyor. Devletin tüm unsurlarının polisimizin, jandarmamızın, mülki idarenin,  tüm kurum ve kuruluşlarımızın desteğiyle, birlikte olduğumuzu göstererek yayaların öncelikli olduğunu, trafikte öncelikli geçiş üstünlüğüne sahip olduğunu vurgulamak için bu etkinliği düzenliyoruz. Özellikle trafik işareti ve zemin işareti ile belirlenen yerlerde sürücüler kavşaklarda bu tür okul geçişlerinde, yaya geçişlerinin olduğu yerlerde yavaşlayarak, yayalara öncelik vermeleri gerekmektedir. Bu bir kanuni zorunluluktur" dedi.
    Yapılan etkinlikle polis ve jandarma ekipleri tarafından etkinliğe katılan öğrencilere yaya geçidlerinde nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirme yapıldı.
    Etkinlikte protokol üyeleri tarafından sürücülere, yaya üstünlüğü ile ilgili bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.
    Düzenlenen programa Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, mahalle muhtarları, resmi daire müdürleri, esnaf ve sanatkarlar odası başkanları ile öğrenciler katıldı.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 14:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4