Turgutlu Esnaf Odası Başkanları "Çetin Akın'a Teşekkür Ederiz"

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları başkanları basın açıklaması yaptı.

Turgutlu Esnaf Odası Başkanları "Çetin Akın'a Teşekkür Ederiz"

Yapılan açıklamada seyyar ve kayıt dışı işyerlerinin denetimlerinin yapılması istenirken, Bağbozumu ve Kurtuluş Şenliklerinde dışarıdan değil de Turgutlu esnaflarının yer almasının kendilerini sevindirdiğini belirtiler.

Turgutlu Esnaf ve Sanatkar Odaları başkanları yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler; “Öncelikle Esnaf ve Sanatkarlarımızın 16 - 22 Eylül “Ahilik Haftasını” kutluyor; birçok fedakarlıklar ve zorluklar ile hayatlarını devam ettiren esnaflarımıza işlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Turgutlu’muzun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını hep birlikte kutladık. Ülkemizin ve şehrimizin kurtuluşuna vesile olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz.

Yıllar sonra ilçemizde “7 Eylül şenlikleri” başka bir deyişle “Bağbozumu Etkinlikleri, Kurtuluş Şenlikleri” gerçekleşti.

Bir şenlik havasında geçen etkinlikler bölge esnafımıza da ciddi katkılar sağladı. Etkinliklerde kurulan stantlar ile vatandaşlarımıza bir fuar havası yaşatıldı. Bu stantlarda Turgutlulu esnafımız düşünülerek dışarıdan ithal esnaf getirilmeyerek, yöresel ürünler adı altında satış yapılmaması bizleri memnun etti. Kısıtlı sermayeler, birçok vergi yükü ve son günlerdeki yüksek elektrik faturaları ile sıkıntıya düşen esnafımızı düşünerek yapılan bu davranıştan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Çetin Akın’a ve bu karara imza atan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.

Bu teşekkürün ardından başkanımızdan bir de isteğimiz var. İlçemizde her geçen gün sayıları artan seyyar ve kayıt dışı işyerlerinin denetlenerek gerekenin yapılması istiyoruz. Tüm sorumluluklarını yerine getiren, haksız rekabetle boğuşan esnafımızın yanında olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4