Turgutlu Fatih Sanayi Sitesi Esnafından MASKİ’ye Teşekkür

​​​​​​​MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu Merkez Fatih Sanayi Sitesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışmasına başladı. Sanayi Esnafı da yürütülen çalışma için MASKİ’ye teşekkür etti. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik de, sanayi sitesini ziyaret ederek, çalışmaların takibini yaptı.

Turgutlu Fatih Sanayi Sitesi Esnafından MASKİ’ye Teşekkür

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz haftalarda Turgutlu’da etkili olan sağanak yağış sonrasında ilçe merkezindeki Fatih Sanayi Sitesinde yağmur suyu çalışmalarına hız verdi. Sanayi sitesinde bazı esnafların yaşadığı sıkıntı sonrasında MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik de kurum adına sanayi sitesini sıcağı sıcağına ziyaret ederek vatandaşlarla görüşmüştü. Esnafın talebi sonrasında gerekli kontrolleri yapan MASKİ, altyapı imalatlarına başladı. Sanayi sitesinde ilk olarak mevcut hatlarda temizlik çalışmasına başlandı. Ardından 5 noktada yapılacak olan yağmur suyu hattı döşeme ve ızgara bağlantıları işine geçildi. Yürütülen çalışmalar sonrasında sanayi esnafı MASKİ’ye teşekkür etti.

Çevik, çalışmalar devam ederken de ziyaret etti

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Fatih Sanayi Sitesini ziyaret etti. Ziyarette, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı ve Turgutlu Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Yaman, İYİ Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İlhami Dinçer, Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, Karayolları Genel Müdürlüğü Manisa 23. Şube Şefi Veli Şahin, Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlerinden Necip Kurtarıcı, Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Necati Abalı, MASKİ İlçe Şefi Hüseyin Yelkenci ve teknik personelin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Ardından sanayi sitesi içerisinde devam eden çalışmaları beraberindeki heyet ile birlikte inceleyen Çevik, esnaf ile de görüştü.

“Kısa sürede sayısal işletme planlarını çıkarttık ve çalışmalarımıza başladık”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Yağışlı havaların vatandaşlarımız için herhangi bir tehlike oluşturmaması adına yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Turgutlu ilçemizde de geçtiğimiz haftalarda yaşanan sağanak yağışın ardından Fatih Sanayi Sitesinde kısmi su taşkınları yaşanmıştı. Kısa sürede sayısal işletme planlarını çıkarttık ve çalışmalarımıza başladık. Karayolları Genel Müdürlüğü Manisa 23. Şube Şefliği de kendi sorumluluk sahasında çalışmalarını yürütüyor. Koordinasyon içerisinde yürüttüğümüz çalışma tamamlanınca Allah’ın izniyle esnafımızın sorunu da son bulacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“MASKİ’den Allah razı olsun”

Sanayi Esnaflarından Ramazan Akgün, “MASKİ’den Allah razı olsun. Sorunumuzu ele aldı. Çalışmalara başlandı. Çalışmayı kısa sürede bitireceklerine inanıyorum” dedi.

“Yıllardır çözülemeyen sorunumuzu çözmek için gayret gösteriyorlar”

Bir diğer Sanayi Esnafı Ali Tek, “Uzun yıllardır buradayım. MASKİ’ye teşekkür ediyoruz. Sanayi Sitesinin altyapısına el attı. Yıllardır çözülemeyen sorunumuzu çözmek için gayret gösteriyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Umarım burada böyle bir olay bir daha yaşanmayacak. MASKİ çalışanlarına da tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

“Bütün ekipler seferber oldu”

Sanayi Esnafı Latif Yarenoğlu, “Sanayi sitesi esnafıyım. Burada bir mağduriyet yaşamıştık. MASKİ’den Allah razı olsun. Bütün ekipler seferber oldu. Günlerdir bizim bu sıkıntımızı gidermeye çalışıyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Büyük bir iş yapıyorlar” dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4