'Turgutlu İçin Sağlıklı Nefes' Kampanyası Başlatıldı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Kaymakamlık tarafından 'Turgutlu İçin Sağlıklı Nefes' kampanyası başlatıldı.

'Turgutlu İçin Sağlıklı Nefes' Kampanyası Başlatıldı
banner43

Koronavirüs (Kovid-19) vakalarının son aylarda artış gösterdiği Turgutlu'da, 'Turgutlu İçin Sağlıklı Nefes' Kampanyası başlatıldı. Kampanya ile koronavirüs bulaş riskini en az indirmek ve farkındalık oluşturmak isteniyor.

Turgutlu'da koronavirüsü bulaş riskini en aza indirmek, farkındalık oluşturacak uyarıcı bilgilendirmeler yapmak ve halkımızın dikkatini yoğunlaştırmak amacıyla “Turgutlu İçin Sağlıklı Nefes” kampanyası başlatıldı. Kampanya, İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından oluşturulan, koordinatörlüğünü Halk Eğitim Müdürü Hayrettin Uslu tarafından yürütülen Bilinçlendirme Komisyonu tarafından planlanmış olup Turgutlu Kaymakamlığı ve Turgutlu Belediyesi başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ve ilçemizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) destekleriyle uygulanacak. Kampanya süresince başta Maske-Mesafe ve Temizlik konuları olmak üzere halkın tedbirlere uyma noktasında bilinç düzeyini arttırmayı, ilçemizdeki vaka sayısındaki artışın önüne geçmeyi, vatandaşlarımızın tedbirleri daha sıkı benimsemesini hedeflenmekte.

Kampanya Kapsamında:

1. Turgutlu’da halkın yoğun bulunduğu noktalara farkındalık pankartlarının asılması,

2. Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşlarınca sosyal medya iletişim kaynaklarından personel ve üyelerine yönelik farkındalık oluşturacak uyarıcı görsellerin paylaşılması,

3. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce okul ve kurumların sosyal medya iletişim kaynaklarından öğrencilere ve velilere yönelik farkındalık oluşturacak uyarıcı görsellerin paylaşılması,

4. Yerel basın ve yerel sosyal medya platformlarından farkındalık oluşturacak uyarıcı görsellerin paylaşılması,

5. Turgutlu Müftülüğünce Camilerde farkındalık oluşturacak vaazların verilmesi,

6. Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, Turgutlu İş Kurumu Merkezi Müdürlüğü ve Turgutlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile “Bir Nefes Sıhhat İçin Maske Dikim Projesi” kapsamında üretilen maskelerin halkımıza dağıtılması planlanmakta.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4